Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Únikovka pro zájemce o studium: online hra baví a motivuje

Redakce / 18.01.2021, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Na dvorském gymnáziu se rozhodli letos zpříjemnit zájemcům o studium testování jejich znalostí a připravili pro ně únikovku, která měla na podzim velký úspěch u již současných žáků této střední školy. Nejen na webu školy je od pondělí 18. 1. 2021 připraven formulář k přihlašování.

Matematika, logika, přírodní vědy – kdo si rád hraje a zároveň si chce v rámci přípravy na přijímací zkoušky rozhýbat a trochu potrápit mozkové závity, může si vyzkoušet naši online únikovou hru. 

Budoucí gymnazisté si tak vlastní kůži mohou vyzkoušet, že i pro mnohé obávaný, a ne příliš oblíbený předmět může být zajímavý a zábavný. 

PřijímačkyKritéria přijímacího řízení budou zveřejněna 31. ledna 2021 na stránkách školy. Jak v 6letém, tak ve 4letém oboru studia se budou konat jednotné přijímací zkoušky, jak tomu bylo v minulých letech. Konkrétní podoba přijímaček se bude odvíjet od epidemické situace. Přihlášky přijímáme do 1. 3. 2021. 

A taková je na naší škole nejen matematika. 

Jak si takovou online únikovku představit? 

Hráči se v daný čas sejdou ve sdíleném online prostoru (MS Teams), kde jim odhalíme cíl hry a úkoly, jejichž vyřešení je k cíli dovede. Po celou dobu budou mít hráči možnost kontaktu s podpůrným týmem učitelů, který v případě nouze napoví, jak dál. Naši studenti si už první pololetí školního roku matematickou únikovkou zpestřili. Teď ji nabízíme v upravené verzi také uchazečům o studium. Neváhejte a využijte tuto jedinečnou příležitost!

Přihláška na únikovou hru, ale i další akce pro zájemce o studium na královédvorském gymnáziu, je přes tento dotazník:

http://bit.ly/3sCKj4s

Termíny konání jsou:

Začínat budeme vždy v 15:00, odhadovaná časová náročnost je 120 minut.

Přípravné kurzy z českého jazyka a matematiky

Připravujeme samozřejmě i klasické kurzy k přijímacím testům. Jejich cílem je seznámení se způsobem testování a rozsahem testované látky, ukázky typových otázek, vlastní řešení a rozbor testových úloh. Každému zájemci nabízíme dvě lekce českého jazyka a dvě lekce matematiky.

Kurzy se budou konat v období od 3. do 24. března 2021 vždy ve středu od 14:30 v rozsahu 60-90 minut. Jestli proběhnou kurzy prezenční nebo online formou, bude upřesněno podle epidemické situace a budeme o om informovat jak na našem webu, tak sociálních sítích či emailem - viz níže.

Odpoledne otevřených dveří

Tradiční odpoledne otevřených dveří, kdy si procházíte učebny a laboratoře naší školy, bohužel nemůžeme uskutečnit, nicméně máme pro vás připravené online setkání 10. 2. 2021 od 16:00 do 18:00. Získáte informace od vedení školy, budete mít možnost si popovídat s budoucími učiteli, dostanete odpovědi na vaše otázky. Odkazy na toto setkání vám můžeme zaslat e-mailem, nebo je naleznete na webu našeho gymnázia.

Kontaktní formulář

Pokud vás některá z akcí zaujala, chtěli byste se přihlásit (přípravné kurzy, úniková hra) a získat další informace o přijímacím řízení, o studiu a dalších akcích gymnázia, vyplňte následující formulář zde.

Martina Kubíková

ředitelka školy

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Královédvorské gymnázium je připravené na distanční výuku - probíhá v blocích
Jak se dostat z královédvorského gymnázia na americkou univerzitu?
Gymnazisté vydali svou vlastní knihu!
Absolvent královédvorského gymnázia Tomáš Sychra obdržel cenu ministra školství
Již jsou známa kritéria k přijetí na gymnázium ve Dvoře Králové
Den otevřených dveří na gymnáziu ve Dvoře Králové n. L.
Vaše komentáře

Přečteno 941x