Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Na slavnostní recepci DofE v zahradách Senátu byli i žáci dvorského gymnázia

Redakce / 28.06.2021, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Dne 10. června proběhla ve Valdštejnské zahradě v Praze Slavnostní recepce k uctění odkazu prince Filipa, který by v tento den oslavil sté narozeniny. Na této akci nechyběli ani zástupci královédvorského gymnázia, kteří se již 3 roky věnují projektu DofE.

Pro žáky je nejvýznamnějším odkazem prince Filipa právě program DofE, Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, do něhož je naše škola aktivně zapojena a v plnění programu je nejúspěšnější v Královéhradeckém kraji. I to byl důvod, proč mi bylo nabídnuto účastnit se na moderování této akce.

Hlavní program trval od 18 do 19 do hod. a celá akce proběhla za podpory místopředsedy Senátu, pana Jiřího Růžičky. Mezi dalšími významnými hosty se objevila hejtmanka Středočeského kraje, paní Petra Pecková, která se nově rozhodla DofE podpořit, a velmi mile o odkazu vévody z Edinburghu promluvila zástupkyně britského ambasadora Lucy Hughes. 

Následovalo předání certifikátů všem podporovatelům a odstartování výzvy DofE 100 za přítomnosti Tomáše Vokáče, výkonného ředitele DofE, a Jana Sýkory, předsedy správní rady. 

O poděkování podporovatelům Ceny vévody z Edinburghu se postarali sami účastníci programu, mezi něž patřila i úspěšná absolventka naší školy a ambasadorka DofE Eva Žižková

Samotné moderování pro mne bylo velmi silným zážitkem. S Annou Cyrani z Gymnázia Jana Keplera jsme se sešli na Malé Straně ve 14 hod. Na místě jsme si třikrát zkusili text a kolem páté hodiny jsme se pomalu připravovali na událost. Po pár úvodních větách z nás opadl stres a začali jsme si moderování užívat. Tím rychleji nám hlavní program utekl a od sedmi hodin nastal čas pozvat hosty k bohatému slavnostnímu rautu, kde byla možnost společenské konverzace, což se ukázalo jako skvělá příležitost seznámit se se zajímavými a úspěšnými lidmi a získat nové kontakty do budoucna.  Dan Jarolímek (4.C)

žák Gymnázia Dvůr Králové n. L.

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Den otevřených dveří na Gymnáziu ve Dvoře Králové n. L.
Den otevřených dveří na Gymnáziu ve Dvoře Králové n. L. (sobota 20. listopadu 2021)
Den otevřených dveří na Gymnáziu ve Dvoře Králové (středa 12. ledna 2022)
Virtuální realita v rámci mimoškolních aktivit na Gymnáziu ve Dvoře Králové
DofE na gymnáziu ve Dvoře Králové: sdílení dobré praxe na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje
Královédvorské gymnázium má další držitele certifikátů DofE - Ceny vévody z Edinburghu
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 500x