Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Den otevřených dveří na gymnáziu ve Dvoře Králové n. L.

Redakce / 7.02.2021, Dvůr Králové nad Labem
Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem již zveřejnilo kritéria pro přijetí nových žáků pro školní rok 2021/2022, přesto mají zájemci o studium další dotazy, které nejsou součástí zveřejněných videí či informací o studium na této střední škole. Proto budou zástupci školy připraveni na dotazy v on-line prostředí ve středu 10. února od 16 do 18 hod.

Virtuální „Odpoledne otevřených dveří“

Tradiční odpoledne otevřených dveří se bohužel nemůže uskutečnit, nicméně je pro vás připravené náhradní řešení: 

online setkání 10. února od 16 do 18 hodin

Zájemci získají informace od vedení školy, budou mít možnost si popovídat s budoucími učiteli a slyšet odpovědi na otázky od těch správných lidí.

V prostředí MS Teams bude zpřístupněno několik online diskusních kanálů dle jednotlivých stěžejních vyučovaných oblastí. Přítomní vyučující v nich zodpoví dotazy směřované k danému tématu. Připojit se k diskusi lze pomocí následujících odkazů (není nutná registrace ani instalace vlastní aplikace MS Teams):

Přípravné kurzy z českého jazyka a matematiky

Jako každým roce i letos jsme připravili velmi vyhledávané přípravné kurzy z českého jazyka a matematiky. Cílem kurzů je seznámení se způsobem testování a rozsahem testované látky, ukázky typových otázek, vlastní řešení a rozbor testových úloh. Každému zájemci nabízíme dvě lekce českého jazyka a dvě lekce matematiky. Kurzy budou návazné; v prvním z nich vyučující seznámí s typickými otázkami a úlohami, které se obvykle u přijímacích zkoušek objevují. Dle vhodnosti nasdílí žákům vzorové zadání pro domácí samostatnou práci, jejíž modelové řešení pak bude v druhé části kurzu podrobněji rozebráno.

Anonymně přístupné sdílené úložiště pro potřeby přípravných kurzů k přijímacím zkouškám

Kurzy se budou konat v období od 3. do 24. března 2021 vždy každou středu od 14:30 v rozsahu 60–90 minut. Vzhledem k epidemické situaci se kurzy budou konat v distanční podobě formou online setkání prostřednictvím MS Teams. Připojit se lze i bez předchozí registrace na následujících odkazech:

Pro 7. třídy
Český jazyk a literatura: 1. část (3. března)2. část (17. března)
Matematika: 1. část (10. března)2. část (24. března)

Pro 9. třídy
Český jazyk a literatura: 1. část (10. března)2. část (24. března)
Matematika: 1. část (3. března)2. část (17. března)

Jiří Erlebach

zástupce ředitele

Související články
Gymnazisté vydali svou vlastní knihu!
Únikovka pro zájemce o studium: online hra baví a motivuje
Již jsou známa kritéria k přijetí na gymnázium ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přečteno 289x
 
25.09.2023 - Od 2. října do 15. listopadu dojde k výluce traťové koleje v úseku Teplice nad Metují - Janovice u Trutnova - Trutnov. Bude zde zavedena náhradní autobusová doprava.
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí