Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Parkoviště na přehradě mají začít sloužit od 1. července 2024, zpoplatnění bude celoroční

Redakce, / 23.06.2024, Dvůr Králové nad Labem
Již od jara je průjezd i parkování u přehrady Les Království omezené výstavbou nových 75 parkovacích míst. Ačkoliv některá parkovací místa jsou již hotová a dokonce i používaná, k oficiálnímu užívání parkoviště má dojít nejdříve 1. července 2024.

FOTOGALERIE - Parkoviště na přehradě mají začít sloužit od 1. července 2024, zpoplatnění bude celoroční


Předčasné užívání parkoviště od prázdnin

„Zhotovitel, tak technický zástupce investora, kterým je Povodí Labe, státní podnik, upínají své síly k tomu, aby mohla veřejnost alespoň v omezeném režimu parkoviště využívat od 1. 7. 2024. Taktéž záleží na tom, v jakém časovém horizontu dojde k povolení předčasného užívání příslušnými správními orgány, sdělil redakci Královédvorska Petr Náhlovský, vedoucí kanceláře generálního ředitele Povodí Labe, státní podnik. Paralelně s předčasným užíváním se pak bude řešit kolaudace samotné stavby.

Sazby za parkování

Vedení státního podniku Povodí Labe již také rozhodlo o výši sazby za parkování pro tento rok: aktuálně stanovena celoročně na 20 Kč za hodinu stání osobního automobilu a 100 Kč za hodinu za stání autobusu, které tu mají nejen točnu, ale nově také místa na stání. „Tato sazba se samozřejmě může v budoucnu měnit, pro tuto sezonu je však určena takto. Parkování na druhé straně přehrady se řídí dopravními předpisy, jejichž dodržování bude kontrolováno obecní policií,“ dodal Náhlovský. Zřejmě se na přehradu dočasně vrátí i světelná signalizace, která reguluje průjezd motoristů po úzké komunikaci na koruně hráze.

Plány na další roky

V letech 2025-2026 je plánována oprava a rekonstrukce hráze, motoristé tak budou muset počítat s dalším dopravním omezením. Zároveň by součástí těchto prací mělo být i trvalé umístění inteligentní světelné signalizace u vjezdu na hráz.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Povodí Labe

Související články
Nová parkoviště na přehradě Les Království jsou již v provozu, zatím bezplatně
Vaše komentáře

Přečteno 2941x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí