Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Ze školky do školy - Tvořivost (10. díl)

Redakce, / 22.03.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Tvořivost souvisí s uměleckou tvorbou, ale také vědou a technikou. Dítě by mělo umět vnímat kulturní podněty, sledovat děj příběhu a zvládnout sdělit důležité myšlenky představení. Výhodou je také schopnost vymyslet netradiční řešení nejrůznějších problémů a výzev.

FOTOGALERIE - Ze školky do školy - 10. díl TvořivostJak na rozvoj tvořivosti?

  • Hrajte divadlo. S maňásky nebo i sami jako herci. Využijte i improvizovaných kostýmů. Chovejte se, jako byste opravdu byli v divadle. Po vystoupení dětem zatleskejte. 
  • Když to půjde, navštivte nějaké představení pro děti ve skutečném divadle. Povídejte si o tom, co jste viděli, slyšeli, co vás zaujalo. 
  • Podporujte děti ve hře “na...” - na školu, na obchod, na rodinu. 
  • Nechte děti volně tvořit – kreslit, skládat z papíru, vystřihovat nebo modelovat z modelíny a stavět ze stavebnic. 
  • Vyhlaste rodinnou soutěž o nejnetradičnější autíčko z lega nebo panenku z přírodnin. Nechejte dítěti volné pole působnosti a nechte se překvapit, co vyrobí. 
  • Vyrábět můžete i společně v dílně nebo v kuchyni. Využívejte běžné materiály a věci netradičním způsobem. Buďte společně kreativní. 
Svou tvořivost mohou žáci ZŠ Schulzovy sady využít v nejrůznějších kroužcích (výtvarných i technických), při projektovém vyučování, při práci na referátech, ale také například při vymýšlení a realizaci vystoupení na školní akademii nebo na dny otevřených dveří. 
Kulturní podněty jim škola zprostředkovává návštěvami divadel, muzeí a hudebních představení. Práci s technikou podporujeme při používání sdílené robotické učebny, ale také v nově zbudovaných prostorách odborných učeben.

V příštím díle se budeme věnovat tématu Znalosti.


Eliška Tauchmanová, školní speciální pedagog
&
Lenka Mikesková, školní psycholog
Monika Voleská, školní psycholog, autor článku

Základní školy Schulzovy sady  
Dvůr Králové nad Labem 

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přečteno 94x