Vyhledej
Královédvorsko > Sport > florbal

Ze dvou víkendových zápasů dva body

Redakce, / 19.10.2022, Dvůr Králové nad Labem, florbaldknl.kralovedvorsko.cz
Dva florbalové světy zažili o víkendu Královédvoráci. V sobotu sledovalo ve Dvoře Králové dramatický duel, který rozhodovaly až samostatné nájezdy, 190 diváků a tlačilo hráče ze všech sil dopředu. V neděli pak odehráli dohrávku 5. kola na půdě Panthers Liberec. V hale bez tribun bylo přibližně 15 diváků a z toho ještě většina ze Dvora.

FOTOGALERIE - Ze dvou víkendových zápasů dva body

Sobota: Orel Rtyně v Podkrkonoší

I třetí domácí zápas nabídl drama až do samotného závěru. Skóre otevřel v přesilové hře ve 12. minutě nejlepší střelec soutěže Weinelt po přihrávce Bureše. Po necelých 3 minutách však bylo srovnáno. Kdy přesilovku tentokrát využil Dvůr, konkrétně Petr Janíček po přihrávce Kuneše. A spolupráce čísel 7 a 71 se osvědčila i v další přesilovce. Do šaten se tak šlo i přes herní převahu Rtyně za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhé třetině se však hra vyrovnala, nabídla 7 střel na každé straně, 3 přesilové hry, ale na další branku si 190 diváků muselo počkat až do třetiny třetí.

Ve 46. minutě dokázali hosté srovnat na 2:2, kdy Stibora propálil Vojta Bureš. Dvoráci si vzali ještě jednou vedení zpět, když po Zíbrově prohození dokázal skórovat obránce Kuba Háze. Ani to však nestačilo. Dvě minuty před koncem dokázal využít krosové přihrávky Bureše znovu Marek Weinelt a utkání tak šlo do prodloužení.

Že ani jeden tým nechce před fantastickými diváky prohrát, dokazuje i 5 vyloučení. Jenže vyloučení byly to jediné, co se zapíše z prodloužení do statistik. Ani jednoho z brankářů hráči překonat nedokázali, na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jelikož na Stibora nenašel recept ani jeden z hráčů Rtyně, Dvoru k vítězství stačil jediný gól. Ten vstřelil Pavel Kuneš a zařídil tak bonusový bod pro Dvůr.

Konečný výsledek: 4:3sn (2:1,0:0,1:2,0:0)
2 x Janíček, Háze, rozhodující nájezd Kuneš
Počet střel: 25:22 (8:7,7:7,8:7,2:1)
Hráč utkání domácí: David Stibor
Hráč utkání hosté: Jan Beneš
Komentář domácích Zíbr Tomáš (Trenér): Bojovnost, diváci a gólman. Díky těmto 3 aspektům máme další 2 body do tabulky. Díky soupeři za utkání. Komentář hostů Havlíček Karel (Trenér): Vyrovnané utkání s fantastickou kulisou. Na nájezdy byli šťastnější domácí. Díky za utkání!
Online přenos z utkání

Neděle: Panthers Liberec

Dohrávka 5. kola čekala Dvoráky hned v neděli. Proti velmi zkušenému Liberci začal zápas sice slibně, když 2x zafungovala spolupráce Šimona Říhy s Tomášem Zíbrem, ale liberečtí dokázali během dvou minut srovnat. Do šaten šli i přesto spokojenější Dvoráci, když po přiťuknutí Heřmanského ukázal svojí dělovku Denis Dlouhý.

Dvougólový náskok získal Dvůr ještě jednou. Přihrávku Vašáka zužitkoval Peca Janíček. Ve 27. minutě nabídl kvůli hře vysokou holí jeden z domácích hráčů přesilovou hru, jenže ta, jak se později ukázalo, přinesla Dvorákům více škody než užitku. V samotné přesilovce inkasovali jednou, hned po jejím skončení podruhé a skóre bylo srovnané.

Nováčkovskou daň si Sokolové vybrali ve třetí třetině, kdy už nedokázali čelit zkušenosti libereckých. Ti hráli v klidu na míčku, přihrávali si ve vhodný moment a i díky šťastným slepeným gólům odskočili do dvoubrankového vedení tentokrát oni. A už si to vzít nenechali. Naopak, přidali ještě dva góly, kterými vyhnali z branky Stibora a šanci tak dostal i Pepa Němec. Ten dokázal i přes pár nebezpečných střel udržet čisté konto.

Konečný výsledek: 8:4 (2:2,2:2,4:0)
2 x Říha, Janíček, Dlouhý
Počet střel: 33:28 (13:8,8:9,12:11)
Hráč utkání domácí: Ondřej Neuman
Hráč utkání hosté: Šimon Říha

V příštím týdnu čeká Dvoráky zápas v Náchodě.

Další domácí zápas se odehraje ve Strži 29. 10. od 18 hodin proti nedalekým Všestarům.