Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Základní škola Strž a anglická jazyková zkouška Agyslingua

Redakce / 5.03.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V této unikátní době jsme rádi za každou pozitivní zprávu v jakékoliv oblasti. Dva žáci naší školy se v minulém týdnu zúčastnili anglické jazykové zkoušky Agyslingua na pardubickém gymnáziu. Soutěže se zúčastnilo celkem 73 žáků v kategoriích 8., 9. třída a gymnázia.
Zkouška se skládala z vlastního videa, které muselo trvat 5 minut, z mluvnické a poslechové části. Podle výsledků postoupilo z každé kategorie 5 žáků k pohovoru. 

Trochu jiné v této soutěži je to, že výsledky posuzují dvě nezávislé komise, tudíž v každé kategorii byly jednotlivé výkony posouzeny šesti vyučujícími. 

V kategorii 8. tříd postoupila z naší školy Sofia Geislerová. Nakonec v celkovém hodnocení obsadila velice pěkné 3. místo. Pro ni to je významný úspěch, protože je teprve žákyní 7. třídy. Dosažené umístění je odměnou i pro učitele, který Sofii vede přestupem do vyššího ročníku. 

Možná někteří již vědí, že výuce jazyků se věnujeme jako škola trochu jiným způsobem. Umožňujeme žákům výuku jazyka ve vyšším ročníku, pokud k tomu mají předpoklady, a hlavně jsou motivováni. V současné době jsou takto vzděláváni tři naši žáci. Takový způsob výuky se ve škole osvědčil a budeme v něm pokračovat. 

Vedle nových zkušeností ze soutěže Sofia získala velmi pěkné ceny – přípravný kurz na přijímací zkoušky, přístup k jazykovému procvičování firmy Mnemory a drobné dárky od vydavatelství Cambridge University Press, Oxford Publishing a Bridge Publishing. 

Na úplný závěr je nutné dodat, že celá zkouška probíhala on-line. A jak jsme se dozvěděli, tak 73 žákům to nevadilo a využili možnosti se zkoušky zúčastnit. 

Poděkování patří kolegům Anglického gymnázia v Pardubicích a kolegům, kteří vyučují Sofii, což je Mgr. G. Geislerová a Mgr. L. Kučerová. 

Alena Čiháková

Další články ZŠ Strž

Související články
Virtuální prohlídka základní školy Strž - podívejte se na nové video celé školy
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 676x