Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Výuka díky pojízdné laboratoři přímo na náměstí T. G. Masaryka

Redakce / 8.10.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Ve čtvrtek 30. září 2021 ráno zavítal na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem kamion FabLab Experience s Pojízdnou učebnou techniky.

FOTOGALERIE - Výuka přímo na náměstí T. G. Masaryka


Za pomoci zkušených lektorů si v něm mohli žáci 9. A naší základní školy vyzkoušet práci s jinak těžko dostupnými moderními výrobními stroji a přístroji

V kamionu se seznámili např. laserovou řezačkou, deltou 3D tiskárnou, řezacím plotterem a termolisem, elektronovým mikroskopem nebo robotickým ramenem

Možnost navštívit tento kamion v rámci výuky jsme dostali od Národního pedagogického institutu a nabídku jsme se rozhodli využít hlavně kvůli žákům 9. tříd, které čeká volba povolání a s tím spojené rozhodnutí, kam zamíří na střední školu. 

Kamion měl původně stát před základní školou ve Strži, ale s ohledem na prostor, který potřebuje, škola nakonec akci přesunula na náměstí T. G. Masaryka.

Od 9 hod. byl u první skupiny naplánován v kamionu výukový program zaměřený na vytvoření 3D modelu a jeho přípravu pro 3D tisk. Následně si žáci také své výtvory vytiskli. V přírodovědné učebně ve škole se ve stejný čas díky prezentaci seznámila druhá skupina žáků s nebezpečím číhajícím na internetu. 

V 11 hod. se obě skupiny vyměnily.

Od 14 hod. se v kamionu uskutečnil zhruba dvouhodinový workshop pro pedagogy, kterého se zúčastnili i učitelé z ostatních královédvorských základních škol, kterým ZŠ Strž účast na workshopu nabídla.

Celkově hodnotím čtvrtek jako velmi vydařený. Všichni žáci z 9. A si domů odnesli vlastní výrobek z 3D tiskárny ve formě přívěsku na klíče. Tento úspěch je přivedl k tvorbě vlastních návrhů, které hned zkoušeli. To je asi nejcennější, co mohli získat - chuť pustit se do něčeho nového.

Ing. Jiří Kotmel
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 594x