Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

STEM - nový předmět na ZŠ Strž ve Dvoře Králové

Redakce / 12.02.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Tento nový předmět, který byl na naší škole otevřen od letošního školního roku pro 6. třídy a bude žáky provázet až do třídy deváté, propojuje dohromady několik předmětů (STEM=science, technology, engineering, and mathematics).
Zajímavou formou pokusů a netradičního poznávání se spojují poznatky více oborů. V letošním roce má hlavní slovo fyzika, matematika a přírodopis
V hodinách se střídají vyučující a vyjadřují se ze svých pozic k jednotlivým problémům. Hodiny nového předmětu STEM probíhají nejen v učebnách a v laboratoři, ale pozorujeme i reálný život v přírodě v okolí naší školy.

Naše škola má velkou výhodu: byla postavena na okraji města. 

A tak stačí jen doslova pár kroků a jsme v přírodě. Na vlastní oči můžeme sledovat, jak se okolí mění spolu s ročními obdobími a nemusíme se tedy spolehnout jen na zprostředkované informace a poučky. Přímo pod školou je sad s jabloněmi a hrušní, kousek dál březový hájek, kolem školy louka a v její spodní části místo, kde se shromažďuje voda, a tak i stromy, keře a byliny odpovídají tomuto prostředí. 

Za školou je spousta keřů a lesních stromů, které nabízejí úkryt ptákům i drobným živočichům. 

Co máme na práci teď? Připravujeme časosběrný dokument o pupenech stromů. Jeho příprava bude trvat měsíc a pak uvidíme, jak se nám povede získaná data zpracovat tentokrát za pomoci informačních technologií. Zjišťujeme klíčivost semen. A připravujeme se na sledování povrchového napětí vody.

Totiž – ono všechno souvisí se vším.

Mgr. Simona Nechanická
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 91x