Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Projekt žáků ZŠ Strž: „Záložka do knihy spojuje školy.“

Redakce, / 24.11.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Záložka do knihy spojuje školy je téma projektu, do kterého se naše děti letos zapojily. V prvních hodinách výtvarné výchovy jsme pracovali na záložkách do knih.

FOTOGALERIE - Projekt žáků ZŠ Strž: „Záložka do knihy spojuje školy.“

Letošní téma znělo: Můj literární příběh čeká na tvé přečtení. Téma, které se hodí na jakoukoli knihu, takže děti mohly nakreslit nebo namalovat na záložku ilustraci k příběhu, který četly. A protože některé moc nečtou, obrázky se mohly týkat i úryvků v čítance, popřípadě čtenářské dílny v hodinách literatury, při kterých si mohou vypůjčit knihu ze školní knihovny dle vlastního výběru. 

Kdo skutečně čte a sám si píše a vede čtenářský deník, byl na tom lépe, měl námět pro výtvarné zpracování záložky pro slovenského kamaráda. Záložky jsme totiž zabalili a poslali na Slovensko, do Základní školy R. Kaufmana v Partizánskem, která nám byla vybrána koordinátorkou projektu. 

Zanedlouho k nám do školy přišel nádherně zabalený dárek. Chvíli jsme ho obdivovali nerozbalený, ale nakonec jsme ho rozbalili společně se šesťáky. Ti byli první, kteří si mohli záložku vybrat. Slovenská paní učitelka nám tuto práci usnadnila, úžasný balíček měl i úžasný obsah, záložky rozdělené do sáčků podle tématu a zájmu žáků. Takže děti vybíraly z různých možností: záložky pro optimisty, recyklátory, romantiky, přírodovědce, dobrodruhy, umělce, vědátory… Kdo by si nevybral? 

Balíček ještě obsahoval tři knihy a milý dopis od slovenské kolegyně. Děti mohly dle vlastního uvážení napsat na záložku kontakt na sebe, aby se jim případný kamarád ze Slovenska mohl ozvat. Snad tato akce umožní navázat přátelství mezi českými a slovenskými dětmi. 

Děkujeme kolegům i dětem z Partizánského za spolupráci. 

Učitelé ZŠ Strž
Vágnerová; Richterová; Poživilová; Malovaná

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 92x