Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Nezažiješ, neuvěříš - pětidenní pobyt žáků v Krkonoších

Redakce / 29.06.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Dne 13. června 2022 jsme vyjeli na pětidenní ekologický pobyt do Krkonoš na Medvědí Boudu. Z tohoto místa jsme každý den vycházeli do okolí, kde jsme zdolávali trasy směr Martinovka, Labská Bouda, pramen Labe, Labský vodopád, Mužské a Dívčí kameny atd.
Každý den jsme vycházeli vzhůru do prudkého svahu a statečně zvládal další horská převýšení. A i když někdy bylo vidět, že toho máme tak trochu „plné kecky“, šli jsme dál. Zkrátka jsme prochodili část Krkonoš a v pátek jsme si mohli spočítat, že jsme celkem ušli cca 50 km. A na třeťáky, myslím, je to velice slušný výkon.

Tento pobyt byl pro nás velkou zkušeností a zážitkem. Kdybychom si padesáti kilometrovou metu dali na začátku, těžkou bychom věřili, že ji během pár dní zvládneme. A nakonec ano, dosáhli jsme vrcholu a můžeme uvěřit, že na to opravdu máme.

A je až k neuvěření, že i po 14km túře jsme byli schopni vypracovat několik úkolů z českého jazyka či matematiky. Pracovali jsme s texty o krkonošské krajině, rostlinách a živočiších, počítali jsme hmotnosti našich batohů či porovnávali velikosti krkonošských hor, které jsme vypisovali z mapy.

Takovéto pobyty vnímáme jako velkou výzvu, zkušenost, zážitek, a to nejen pro děti, ale i pro nás dospělé. Společně jsme dokázali zvládnout spoustu výzev a nyní už věříme, že na to máme.

Mgr. Veronika Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 187x