Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Den prevence na ZŠ Strž

Redakce / 24.06.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V životě dětí nejsou důležité jen vědomosti z oblasti matematiky nebo zeměpisu. Občas se každý z nás octne v situaci, kdy nám znalost hlavních měst moc nepomůže. Hovoříme o mimořádných událostech, které prověří nejen součinnost složek IZS, ale i pohotovou reakci ze strany civilistů, v tomto případě žáků a pedagogů.

FOTOGALERIE - Den prevence na ZŠ Strž

Ve čtvrtek 9. června zažila škola dopoledne plné napětí a akce. V rámci Dne prevence jsme se do programu zapojili aktivně jako přímí účastnící i jako pozorovatelé. 
Hned v úvodu byla naplánována cvičná evakuace školy. 

Za zvuků sirény se všichni shromáždili před školou. Přestože šlo o cvičný poplach, nepříjemný pocit v někom ještě chvíli přetrvával. Potom následovala ukázka zásahu, kdy dobrovolná hasičská jednotka převedla, jak uhasit požár v prostorách školní jídelny a vyprostit figuranta nacházejícího se uvnitř. Po "nezbytném ošetření a transportu do nemocnice“ pokračoval program již pouze pro žáky 1. stupně. Venkovní areál školy pokrylo sedm stanovišť. Každé stanoviště nabídlo dětem plno teoretických poznatků, ale také prověřilo praktické dovednosti z daného oboru IZS. 

Hasiči předvedli techniku, speciální oblek, připomněli prevenci před požáry i důležité kontakty. Záchranáři nabídli pohled do záchranářského vozu, ukázali potřebné vybavení a lékařské přístroje. Děti si mohly vyzkoušet zafixování poraněné osoby na lehátku, zásady první pomoci a masáž srdce na figuríně. Městská i státní policie seznámila žáky se svou prací a dovolila nahlédnout do vybavení každého policisty. Součástí bezpečnosti všech je také dodržování pravidel silničního provozu. 
Takže nechyběla ani dopravní výchova. 

Celé dopoledne pak zakončila ukázka výcviku služebních psů a jejich využití v policejní praxi. Děkujeme všem, kdo se podíleli na zajímavém programu. Byl to Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje (a ÚO HZS Trutnov – Hasík – prevence), Jednotka sboru dobrovolných hasičů Žireč, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, Český červený kříž Trutnov, Policie ČR, Městská policie a Besip.


Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 83x