Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Mladí chemici ze ZŠ Schulzovy sady na soutěžích

Redakce, / 3.04.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Během školního roku jsme procházeli postupovými koly dvou soutěží v oblasti chemie, které pro nás vyvrcholily v březnu 2024.

FOTOGALERIE - Mladí chemici ze ZŠ Schulzovy sady


Ve čtvrtek 21. března jsme se společně s Radimem zúčastnili vyhlášení výsledků regionálního finále soutěže Mladý chemik v Pardubicích. 
Byl tam pro nás připravený program, studenti Střední průmyslové školy chemické nám ukazovali různé velice zajímavé pokusy, poté proběhlo vyhlášení výsledků. Soutěže se zúčastnilo 7656 žáků z 205 škol. Radim Růžička obsadil 20. a já (Petra) 28. místo, Alexander Hamal místo 152. Svými výsledky jsme 6. nejlepší škola a v soutěži o nejlepšího učitele chemie se naše paní učitelka Mgr. Pavlína Fléglová umístila rovněž na 6. místě.

O víkendu jsme si trošku oddechli a v pondělí jsme se vypravili na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Hradec Králové. 
Zde se konalo krajské kolo chemické olympiády. Začali jsme laboratorní prací, kde jsme měli celkem dva úkoly. Nejzajímavější mi přišlo, když jsme dokazovali přítomnost vitamínu C v nápojích. Po laboratorní práci následoval ještě teoretický test. V silné konkurenci jsme obstáli a obsadili 12. (Radim) a 13. (Petra) místo, kdy před námi byli prakticky jen studenti gymnázií. 
Pobyt na univerzitě byl super příležitostí pro nahlédnutí do vysokoškolského prostředí.

Petra Budinová, 9.E

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přečteno 361x