Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Den otevřených dveří na ZŠ Schulzovy sady (reportáž)

Redakce, / 22.03.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Úterý 19. března bylo pro naši školu běžným dnem, probíhala dopolední výuka, škola fungovala tak, jak je tomu po celý školní rok.

FOTOGALERIE - Den otevřených dveří na ZŠ Schulzovy sady


Když však sluneční paprsky přestaly nahlížet do tříd, jež mají svá okna orientovaná na polední stranu, a zvědavě hledaly, co se děje ve třídách s výhledem na Šindelářskou věž, otevřela se náruč naší školy široké veřejnosti, aby obě budovy odhalily všechna svá zákoutí a představily, co všechno naše škola nabízí nejen svým stálým žákům. 

Chodby, vyzdobené výsledky tvůrčí práce dětí napříč všemi ročníky, rozezněly hudební nástroje v rukou našich žáků, návštěvníci měli možnost procházet se po celé škole, nahlédnout do školní družiny či školního klubu, do tříd 1. i 2. stupně. Postupně tak získávali přehled o tom, jak jsou prostory vybaveny a jak probíhá každodenní výuka. 

Program dne otevřených dveří doplnily různorodé aktivity žáků i představení preventivního programu. Mnohé z aktivit byly interaktivní, což dávalo návštěvníkům šanci nejen pozorovat, ale též se i aktivně zapojit. Ti tak měli příležitost odhalit svůj skrytý talent ve výtvarné dílně, v níž se mimo jiné naučili plést pomlázku, ti starší si sami vyzkoušeli, jak znají vlajky jednotlivých států evropského kontinentu, stali se účastníky bitvy, seznámili se s vybavením odborných učeben, kde pronikali do tajů matky přírody, chemických reakcí či IT technologií včetně 3D tisku. Stranou nezůstal ani jazyk mateřský, jazyky světové a ani královna věd, matematika. Velký zájem také poutala výstava učebních pomůcek a žákovských prací, kde bylo možné vidět, jaké materiály a metody učitelé používají k výuce.

Den otevřených dveří se stal nejen příležitostí pro naši školu představit svou práci, ale i příležitostí pro rodiče, budoucí žáky a celou veřejnost, aby se seznámili s prostředím, ve kterém děti tráví velkou část svého života. Akce ukázala, že je naše škola otevřeným prostředím, jež neustále hledá nové cesty, jak zajistit svým žákům tu nejlepší možnou přípravu na budoucí život. 

 

Mgr. Jaroslav Zítka
foto a video: Mgr. P. Špatenková, J. Snížek (6.D)

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přečteno 341x