Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Běžci ze ZŠ Schulzovy sady bronzoví v maratonském závodu

Redakce / 20.09.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
ZŠ Schulzovy sady dostala výjimečnou příležitost zapojit se do maratonského závodu World Marathon Challenge, který pořádal trutnovský Rotary klub.

FOTOGALERIE - Běžci ze ZŠ Schulzovy sady bronzoví v maratonském závodu

Cílem závodu je štafetově odběhnout skutečnou vzdálenost maratonu 42 195 metrů. Družstvo tvoří 15 dívek a 15 chlapců mladších 14 let, kteří si předávají štafetový kolík po dvousetmetrových úsecích. Na každého běžce tak vyšlo 7 úseků po dvou stovkách metrů.
Závodu se zúčastnilo celkem šest školních týmů, čtyři z Trutnova, jeden z Vrchlabí a právě náš královédvorský tým.
Na první úsek, který měřil 195 metrů, se postavili ředitelé zúčastněných škol, mezi nimi i náš pan ředitel, Mgr. Ivan Jugl. To byla pro všechny závodníky ta nejlepší výzva. Ředitelé předali první štafetu a závod mohl vypuknout.
Všichni běžci bojovali o co nejlepší výsledek. Naše štafeta chvíli dokonce vedla, v závěru se podařilo královédvorským udržet díky času 2:05,24 výbornou třetí pozici, a tak při vyhlášení mohli převzít bronzové medaile a pohár pro třetí místo, když na prvním místě byl tým z Vrchlabí a na druhém místě ZŠ Komenského z Trutnova.
Po celou dobu závodu byla na stadionu výborná atmosféra, běžci se vzájemně povzbuzovali a burcovali se k co nejlepším výkonům.
Pro všechny naše běžce byl závod obrovským zážitkem a euforie z výborného výsledku nebrala konce. Všem účastníkům děkujeme za krásné výkony a blahopřejeme ke třetímu místu.