Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Tvoření pro hlavu a duši jako prevence psychických obtíží středoškoláků

Redakce, / 14.02.2023, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Péče o duševní zdraví se dostává do popředí i ve středoškolském vzdělávání a ani my nejsme pozadu. Jsme si vědomi toho, že prevence duševních obtíží má význam v každém věku, ale zejména v mládí je velmi důležitá.

FOTOGALERIE - Tvoření pro hlavu a duši jako prevence psychických obtíží středoškoláků


V lednu jsme proto pro žákyně oborů Kadeřník a Kosmetické služby připravili projektové dny s názvem Tvoření pro hlavu a duši. Jednotlivé celodenní workshopy měly dívkám umožnit ve škole na jeden den cíleně „vypnout hlavu“, věnovat se samy sobě, naučit se propojit svou mysl se svým tělem a osvojit si techniky pro zvládání stresu, úzkosti nebo jiné psychické nepohody. 

Program s prvky arteterapie, pohybové a taneční terapie pro nás připravila Mgr. et Mgr. Zuzana Eliášová se svou kolegyní Mgr. Radkou Kauckou, které mimo jiné působí v psychologické poradně NOMIA v Hradci Králové. 

Pro dotvoření celkové atmosféry nachystaly učitelky odborného výcviku praktický minikurz o bylinkách a aromaterapii a jejich využití nejen v praxi kosmetičky či kadeřnice, ale i v osobním životě.
Na základě zpětné vazby, kterou jsme od dívek získali, jsme přesvědčeni, že zařazení takovýchto preventivních programů má velký smysl a doufáme, že podobný cyklus se nám podaří zařazovat častěji.

Mgr. Jana Hojná

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 159x