Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

SŠIS se zúčastnila závodů Šluknovský Military Cross

Redakce / 6.11.2019, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Když jsme v září 2018 začínali s výukou oboru Bezpečnostně právní činnost, předpokládali jsme, že se postupně budeme zapojovat i do soutěží, které se v rámci škol s oprávněním k výuce tohoto oboru budou pořádat. Jednou, z už tradičních soutěží, je Military Cross pořádaný školou ve Šluknově.

FOTOGALERIE - SŠIS se zúčastnila závodů Šluknovský Military Cross

Vůbec jsme vloni nečekali, že hned na samém začátku výuky se budou chtít naši žáci zúčastnit. A oni chtěli! Proto jsme vyrazili letos znovu – tentokrát už se dvěma družstvy. Družstvo prváků jelo původně „na zkušenou“, druháci jeli soutěžit. Družstva byla smíšená a nakonec se do soutěže zapojila obě.
Soutěž je náročná a pro porovnání výkonů se jí účastní i soutěžní týmy AČR a Policie ČR. Skládá se jednak z orientačního běhu a dále musí účastníci plnit mnoho fyzicky náročných disciplín na různých stanovištích, proto nikoho nepřekvapí, že byla např. jednou z disciplín v říjnovém větrném počasí i disciplína, při které měli soutěžící jednoho z trojice nést na nosítkách rybníkem, kde jim voda sahala přibližně do pasu. Po této disciplíně jim do cíle zbýval ještě kilometr běhu.

V pořadí škol skončila naše družstva na 7. místě (družstvo 2. ročníku) a 11. místě. Celkem se soutěže účastnilo 19 družstev (družstva AČR a PČR nejsou v pořadích zahrnuta). Již při zahájení soutěže nám bylo jasné, že jsme přivezli zcela jistě věkově nejmladší družstva a že konkurence starších a zkušenějších bude opravdu velká a soutěž nesmírně náročná. Z umístění je zřejmé, že naše družstva v této konkurenci určitě nepropadla a ve velmi náročné soutěži obě vzorně reprezentovala SŠIS, za což jim patří zasloužené poděkování.

Mgr. Jiří Nálevka

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

Související články
O nový obor na bývalé Obchodní škole ve Dvoře Králové je velký zájem
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1780x