Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

SŠIS nahrazuje obor hotelnictví obory zaměřenými na bezpečnost. Jsou jedinečné v kraji i republice.

Redakce / 16.02.2018, Dvůr Králové nad Labem
Střední škola informatiky a služeb ve Dvoře Králové prochází významnou oborovou proměnou: letos již neotevírá další ročník maturitního oboru Hotelnictví a nahrazuje ho novými dvěma obory: Kybernetickou bezpečností a Bezpečnostně právní činností.

Jelikož škola se již nyní zaměřuje na výuku informačních technologií, není pro ní investičně náročné otevřít tyto dva nové obory. 

Kybernetickou bezpečnost bude královédvorská střední škola vyučovat jako jedna ze tří středních škol v České republice. S touto myšlenkou navíc přišla jako úplně první. „Již před deseti roky jsme byli první střední školou v České republice, která vyučovala informatiku. V tomto vidíme cestu. Nyní proto již připravujeme učebny pro výuku robotiky, či například kybernetickou laboratoř, kde budeme moci simulovat kybernetické útoky,“ informoval ředitel Střední školy informatiky a služeb Dvůr Králové nad Labem Petr Vojtěch.

Bezpečnostně právní činnost je obor, který se doposud nabízel v Královéhradeckém kraji zatím pouze v soukromých školách, a to v Malých Svatoňovicích a v Třebechovicích pod Orebem. Tento nově otevíraný obor ve Dvoře Králové procházel schvalováním ministerstvem přibližně půl roku a do bezplatné výuky se zapojí 5 externistů. Obor připraví pro výkon práce v bezpečnostních sborech i pro profese krizového řízení. Garantem oboru se stal první náměstek hejtmana Martin Červíček.

Oproti tomu maturitní obor Hotelnictví již bude na SŠIS pouze dobíhat. Tento obor se vyučuje v Hradci Králové i Nové Pace. Stále se však vyučuje a otevře i v nadcházejícím školní roce na SŠIS obor Cestovní ruch. 

Kritéria pro přijetí na SŠIS jsou zveřejněna zde. Přihlášky je nutné podat do 1. března 2018. 

Škola nabízí dále maturitní obory Aplikovaná chemie a také Kosmetické služby. Jediným učebním oborem je rozšířený Kadeřník-vizážista, který připravuje žáky na samostatné podnikání v tomto oboru.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz, www.ssis.cz
Foto: Královéhradecký krajSouvisející články
Den otevřených dveří na SŠIS ve Dvoře Králové je již zítra! Podívejte se na videa jednotlivých oborů.
Kraj ruší obory na vybraných středních školách aneb optimalizace krajského školství v realitě
Stříbrná medaile pro žákyně SŠIS z mezinárodní soutěže
Hostesky ze SŠIS zářily na VIP večírku v Lázních Bělohrad
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1318x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí