Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Přírodovědné soustředění letos proběhlo v Jedlové u Mariánských Lázní

Redakce / 13.08.2020, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Přestože byly letošní tábory kvůli pandemii v ohrožení, podařilo se i letos uspořádat letní přírodovědné soustředění polytechnického kroužku Gymnázia Dvůr Králové nad Labem, byť s pár hygienickými opatřeními navíc než obvykle.

FOTOGALERIE - Letní přírodovědné soustředění se gymnáziu povedlo

Tentokrát jsme se vydali až do krajiny Karlovarského kraje, do obce Jedlová u Mariánských Lázní. Dopoledne bylo předmětem zájmu pozorovat fytobentos v nedalekém Kosím potoce, vlhkomilnou vegetaci v okolí tábora, plže, hmyz a v neposlední řadě pavouky. Po dobu trvání tábora prováděly jednotlivé skupiny výzkum na jimi zvolené téma. Jejich výzkum poté vyústil ve vypracování a obhájení odborných prací, čímž se děti připravují na budoucí psaní seminárních, bakalářských nebo magisterských prací. V odpoledních hodinách poté probíhaly přednášky odborníků z celé ČR na různá témata, jako třeba bezobratlí či netopýři, nebo terénní zoologické a botanické vycházky. 
Jako každý rok se na úplném konci tábora odehrávala biologická olympiáda ve formě poznávání živočichů i rostlin a především se zde také vyskytovaly otázky z přednášek a exkurzí. Kromě nabytí nových vědomostí jsme si však užívali tábor v podobě mnoha příjemných chvil jak ze sportovní olympiády, tak z příjemného kolektivu mladých biologů. Kvůli omezením jsme však přišli o celodenní výlet a možnost koupání jinde než v potoce. I přesto jsme si všichni tábor užili naplno a už teď se nám stýská. 
Tak zase za rok!

Soustředění bylo i letos finančně podpořeno z projektu Královéhradeckého kraje I-KAP KHK I. 

Jáchym Pojezdný
letošní maturant Gymnázia Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 383x