Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Počet přihlášek na střední školy ve Dvoře Králové pro šk. rok 2023/2024

Redakce / 23.03.2023, Dvůr Králové nad Labem
Rodiče letošních deváťáků již tuší, že dostat se na vybranou střední školu bude těžší než v předchozích letech. Celorepublikový meziroční populační nárůst je 12 % a tomu odpovídá i větší zájem o střední školy ve Dvoře Králové.


Na dvorském gymnáziu zaznamenali však větší než 12% nárůst počtu přihlášek oproti minulým rokům. „Do 1. kola přijímacího řízení evidujeme 151 přihlášek, z toho 77 na čtyřletý obor, 74 na šestiletý obor. Oproti loňskému roku jsme zaznamenali o 26 % více přihlášek,“ informovala Martina Kubíková, ředitelka Gymnázia ve Dvoře Králové. Do každého oboru přijme škola každý 30 dětí. Královédvorské gymnázium již v minulých letech zaznamenalo zvýšený zájem o studium

Větší zájem je i o přípravné kurzy na gymnázium, které zde probíhají pro zájemce z 9. i 7. tříd základní školy bez ohledu na to, zda podali přihlášku na místní gymnázium. „Prvního březnového setkání se zúčastnilo 89 zájemců - 36 žáků do čtyřletého oboru, 53 do šestiletého,“ doplňuje Kubíková. 

Na největší střední škole v regionu – SPOŠ - Střední průmyslová škola a Střední odborné škole Dvůr Králové nad Labem - evidují na školní rok 2023/24 celkem 447 zájemců do 7 nabízených oborů, z toho 6 maturitních. 

  • Aplikovaná chemie  -  63/30
  • Bezpečnostně právní činnost - 89/30
  • Cestovní ruch - 74/30
  • IT – kybernetická bezpečnost - 54/30
  • Masér sportovní a rekondiční  - 30/15
  • Kosmetické služby - 32/15
  • Kadeřník - 105/30

I zde probíhají přípravné kurzy na přijímací zkoušky.

Dokonce obory na budově S, která se specializuje na služby (obor Kadeřnice, Kosmetické služby a Masér) – připravili přípravný program i pro rodiče zájemců o studium. Jeden z nich proběhl ve středu 22. března a zatímco děti seděli u testových otázek k přijímačkám, rodiče se zde na chvíli stali klienty stávajících žáků. Dopřávali si tak nejen workshopy na téma správné držení těla, ale také masáže, mytí vlasů, pánské střihání i kosmetické služby. Po přípravném kurzu na přijímací zkoušky si potenciální žáci mohli vyzkoušet stát se na chvíli již skutečným žákem v daného oboru: v kadeřnickém oboru probíhala soutěž v rychlosti natáčení vlasů, u kosmetiček si každý navrhl svoji výseč mandaly, ze které na začátku školního roku vznikne celé kolo. 

Kateřina Sekyrková


 

 

Související články
Zájem o bezpečařinu převyšuje 4krát kapacitu oboru na SPOŠ ve Dvoře Králové
Zájem o královédvorské gymnázium roste
Domov mládeže při SPOŠ navýšil kapacitu o 30 míst, zájem je velký
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1112x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí