Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Jarní aktuality z gymnázia ve Dvoře Králové

Redakce / 20.05.2021, Dvůr Králové nad Labem
Harmonogram jarních akcí je primárně podřízen přijímacímu řízení a přípravě maturitních zkoušek. Letošní školní rok je ve znamení turbulentních změn, leccos se měnilo a mění za pochodu vzhledem k aktuální epidemické situaci a s tím spojených nařízení.

Přijímací řízení

K přijímacímu řízení se dostavilo v termínech 3.—6. 5. celkem 60 žáků (4 žáci se nedostavili) pro čtyřleté studium, 48 žáků (1 žák se nedostavil) pro šestiletou formu studia. 

Výsledky přijímacího řízení byly vyvěšeny ve středu 19. 5. 2021 fyzicky ve vestibulu školy a dálkově na webu školy pod přidělenými kódy žáků. 

Ve čtvrtek 20. 5. 2021 od 15—18 hod. mohou rodiče/zákonní zástupci uchazečů o studium v ředitelně školy nahlédnout do spisu. Mohou zde vypořádat i odvolání, budou nachystané formuláře. Podmínkou pro vstup do školy je platný doklad o negativním výsledku testu na Covid-19. 

S výsledky testů jednotné přijímací zkoušky jsme spokojeni, v případě čtyřletého studia nesplnili podmínky pro přijetí 2 žáci, v šestiletém studiu nesplnilo kritéria 7 žáků. Nutno však podotknout, že jsme letos snížili hranici počtu bodů získaných v obou testech pro přijetí. Nyní budeme čekat přibližně 14 dní na zápisové lístky, tzn. potvrzení uchazečů, že v září nastoupí na naši školu.

Maturity nahrazeny částečně certifikáty

Maturitní zkoušky jsou letos ovlivněny zejména dvěma faktory: jednak si žáci mohli do 30. 4. zvolit, zda profilovou ústní zkoušku z předmětu český jazyk a literatura a/nebo z cizího jazyka vázanou na společnou část budou konat, jednak mohli ústní zkoušku z cizího jazyka nahradit certifikátem standardizované jazykové zkoušky (též do 30. 4.). 

Nahrazení zkoušky zvolilo celkem 12 žáků: 6 žáků z anglického jazyka, 6 z ruského jazyka. Tuto novinku zavedenou v letošním školním roce považuji za přínosnou hlavně pro žáky, do budoucna se jim certifikát bude hodit možná víc než známka na maturitním vysvědčení.

Didaktické testy jsou posunuty na termíny 24.—26. 5. 2021, ústní zkoušky proběhnou v termínu 1.—3. 6. 2021, slavnostní předávání maturitních vysvědčení je prozatím plánováno na 10. 6. 2021, neboť výsledky didaktických testů budou letos zpřístupněny škole až po konání ústních zkoušek. 

Návrh do pilotního ročníku Participativního rozpočtu


Do 30. dubna 2021 se podařilo zástupci našeho školního parlamentu odevzdat díky týmové práci jeho členů návrh do pilotního ročníku participativního rozpočtu, který město letos spustilo. Více se o něm rozepíšeme v samostatném článku. 

Rekonstrukce hřiště

Dva roky jsme plánovali rekonstrukci hřiště na nádvoří školy s vedením města DKnL a odborem RISM. Akce bude zahájena dne 18. 5. předáním hřiště firmě, která vyhrála výběrové řízení. Děkuji všem zasvěceným za dlouhodobou výbornou spolupráci v péči o budovu gymnázia. 

Už teď se těšíme v novém školním roce na normálnější výuku a nové hřiště pro naše žáky.

Mgr. Martina Kubíková

ředitelka

 

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 948x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí