Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Do vybraných oborů má dvorská SPOŠ své školní přijímací zkoušky. Známe kritéria

Redakce / 4.02.2021, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Na největší střední škole ve Dvoře Králové se rozhodli pro zájemce o 3 vybrané maturitní obory připravit školní přijímací testy. U třech dalších maturitních oborů podstoupí zájemci o studium jednotné přijímací resty a u nematuritního oboru bude o přijetí rozhodovat dosavadní prospěch na základní škole.

Zájemci o studium na středních školách mají letos stíženou situaci i ohledně možnosti prohlídky školy a dotazů, které zastřešovaly Dny otevřených dveří. Přesto mají možnost dostat odpovědi na své dotazy, nyní směřující zejména na zveřejněná kritéria pro přijetí na střední školy. Kritéria, která vydala SPOŠ, jsou v článku níže - specifická pro daný obor.

Vzhledem k aktuální situaci budou dny otevřených dveří v měsíci únoru probíhat na SPOŠ (Střední škole průmyslové a střední odborné škole ve Dvoře Králové) vždy ve čtvrtek 4. a 11. února, a to v podobě telefonických konzultací. Čas, kdy zájemci o studium ze školy odpovědný zástupce školy zavolá, si musí zájemce zarezervovat na tomto odkazu https://1url.cz/Az6cD Věnovat se vám budou odborní učitelé a zástupci školy.

Přinášíme sepsané odpovědi na nejčastěji otázky související hlavně s přijímacím řízením na SPOŠ:

Nejčastější dotazy (FAQ)

Potřebuji poradit s přihláškou, kam se mám obrátit?

Vzhledem k aktuální situaci prosím využívejte hlavně mail: info@sposdk.cz . Odpovídáme ve všední den velmi rychle, a to od 8 do 16 hod. Lze využít ve stejné době i telefon na studijní oddělení 499 622 215, ale vzhledem ke karanténě části zaměstnanců školy může být dostupnost omezená.
 
Co se stane, když mi bude na přihlášce něco chybět?

Nestane se vůbec nic, tohle se běžně stávalo, stává a stávat bude. Zavoláme vám a domluvíme se na řešení. Času je spousta. 
 
Jak mám podat přihlášku?

Preferujeme zaslání přihlášky poštou, doporučeně. Další bezpečnou možností je odevzdání přihlášky na recepci školy (budova A, E. Krásnohorské 2069) každý pracovní den od 8 do 14 hodin. Vystavíme vám potvrzení o převzetí přihlášky. Případné další požadavky řešte prosím přes výše uvedené kontakty. 
 
Proč požadujete prospěch ze sedmé a poloviny osmé třídy?

Přijímací řízení musí být objektivní, porovnatelné a přezkoumatelné. Posledním pololetím, které tato kritéria dle našeho názoru splňuje, je první pololetí 8. třídy. Průběh a hodnocení distanční výuky je na každé základní škole natolik odlišné, že je nemůžeme použít jako podklad pro zhodnocení prospěchu. Zákonný rámec nám tento postup umožnuje.
 
Jak mám prospěch ze sedmé a osmé třídy doložit?

Informační systémy základních škol jsou většinou skutečně nastaveny na prospěch z 8. a 9. třídy, ale možností je více. Pokud to systém školy neumožní zpracovat automaticky, lze do přihlášky uvést prospěch ručně a základní škola jej potvrdí. Je možné použít výpis klasifikace (např. z programu Bakalář - požádat na ZŠ), případně doložit ověřenou kopii vysvědčení za tato období.
 
Chtěl bych se ještě zeptat na studium některého z oborů, na ubytování v domově mládeže apod.

Využijte mail info@sposdk.cz, uveďte své telefonní číslo, zavoláme vám a vše vysvětlíme. Pokud máte konkrétní dotaz u daného oboru či nabízení služby (ubytování na internátě), můžete si čas telefonu na čtvrtek 4. či 11. února předem zajistit pomocí rezervačního systému


Přijímací zkoušky

Jednotné přijímací zkoušky absolvují zájemci o obory Aplikovaná chemie, Informační technologie a Bezpečnostně právní činnosti a to 12.-13. duben 2021 (náhradní termíny 12.-13. května 2021)

Pro zájemce o obory Masér sporovní a rekondiční, Kosmetické služby, Cestovní ruch jsou připraveny školní přijímací testy v termínech 14. - 15. dubna 2021. 

Do oboru vzdělání Kadeřník se přijímací zkoušky nekonají, uchazeči se seřadí podle celkových bodů ze všech částí přijímacího řízení. 

Podrobné informace o přijímacím řízení v Královéhradeckém kraji naleznete zde.


Kritéria přijímacího řízení


Termín pro podání přihlášky je 1. 3. 2021.

Tabulka všech oborů, do kterých budou přijímani uchazeči pro školní rok 2021/2022, je zde: prehled_obory

U oboru Kadeřník se na přihlášku ke studiu vyplňuje průměrný prospěch za obě pololetí 7. třídy a 1. pololetí 8. třídy. Další kritéria pro přijetí do tohoto oboru jsou zde Kriteria_KA_20-21

U maturitních oborů se na přihlášku ke studiu vyplňuje průměrný prospěch za 2. pololetí 7. třídy a 1. pololetí 8. třídy.

Kritéria přijímacího řízení pro obor Bezpečnostně právní činnost: Kriteria_1.kolo_2021BPC, plus ukázka složení fyzických testů pro obor BPČ, které se konají v den konání jednotné přijímací zkoušky: 1) Celostní motorický test2) Běh 1 km

Kritéria pro obory Masér sporovní a rekondiční, Kosmetické služby, Cestovní ruchKriteria_1.kolo_202021MO

Kritéria pro obory Aplikovaná chemie a Informační technologieKriteria_1.kolo2021_IT_ACH


Tiskopisy přihlášek ke vzdělávání ve středních školách ke stažení a vzor vyplnění přihlášky:
https://prijimacky.cermat.cz/menu/jednotna-prijimaci-zkouska/prihlasky-na-ss/tiskopisy-prihlasek-na-ss
https://prijimacky.cermat.cz/menu/jednotna-prijimaci-zkouska/prihlasky-na-ss
Vzor vyplnění:
https://prijimacky.cermat.cz/menu/jednotna-prijimaci-zkouska/prihlasky-na-ss/navod-pro-vyplneni-prihlasky-na-ss

Mgr. et Mgr. Petr Vojtěch

ředitel školy

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

Související články
Na SPOŠ se hlásí 420 zájemců o studium. Přijímací testy nebudou jednotné
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1025x