Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Učivo oboru cestovního ruchu si studenti místní SŠIS vyzkoušeli naživo. Přijela návštěva z Nizozemí.

Redakce / 16.02.2016, Dvůr Králové nad Labem
Na začátku února došlo ve Dvoře Králové k setkání studentů dvou stejně zaměřených středních škol - ovšem z jiných zemí. Setkalo se zde 50 studentů nizozemské školy Landstede Zwolle, studijní obor rekreace a hotelnictví, se studenty 1. ročníku královédvorské Střední školy informatiky a služeb, obor cestovní ruch a hotelnictví.

Studenti královédvorské školy, třídy 1.C cestovního ruchu, připravili pro své hosty bohatý program. Již na začátku se však domluvili se svými zahraničními protějšky, že budou celý den mluvit jen anglicky. Pro některé to byl těžký úkol, ale nakonec se všichni i s pomocí rukou a nohou přeci jen domluvili.

Studenti z obou škol byli rozděleny do 3 skupin. Část odešla do cvičné kuchyně, kde společně se svými učiteli - Lubošem Martinkem, Veronikou Kyselovou a Stefanem Breuerem - připravili menu o čtyřech chodech, na které všech 110 studentů netrpělivě čekalo k večeři. Druhá skupina navštívila město Dvůr Králové - průvodci výletu po městě byli samotní žáci - studenti cestovního ruchu, kteří své spolužáky a hosty seznámili jako profesionální průvodci se vším, co naše město a okolí může turistům nabídnout.

Studenti hotelnictví připravili pro unavené turisty kávu a čaj s dobrým zákuskem.

Poté přišel čas na sportovní klání - mezinárodní fotbalový turnaj v tělocvičně. Každou školu reprezentovaly 4 týmy. Hlavním cílem bylo zúčastnit se a užít si legraci, ale vyhrát chtěli všichni. Nakonec se to povedlo domácím.

Na večer připravili studenti nádherně prostřené stoly s jídlem. K ochutnání byl typický holandský předkrm - meloun s parmskou šunkou, dále česká polévka – krkonošská cibulačka, hlavni chod byl zase z Nizozemí a to „Boerenkool“, to je kapusta se šťouchanými brambory, a nakonec dezert, ten byl český - žemlovka. Všechno to výborné!

Po večeři program pokračoval společnou zábavou - stezkou odvahy v městském parku, kde nejdříve Češi strašili Holanďany a pak obráceně. Moc jsme si to užili!

Celý den byl moc fajn a zajímavý pro všechny zúčastněné. Studenti i učitelé si vyměnili kontakty a slíbili si, že obě školy se budou snažit příští rok vydařenou akci opakovat jako vícedenní aktivitu s cílem výměny praktických zkušeností.

Právě u studentů cestovního ruchu a hotelnictví, kteří budou jednou pracovat jako průvodci turistů, recepční v hotelích, kuchaři nebo číšníci, jsou takto získané mezinárodní zkušenosti velmi cenné.

Nancy Engelen

vyučující na SŠIS
Související články
Stříbrná medaile pro Martina Mrázka - kuchaře ze SŠIS
Zahraniční studenti na Základní škole 5. května
Hradecký kraj přidá učitelům strojírenských a elektro oborů (včetně oboru telekomunikační a výpočetní technika)
Děti ze základní školy se seznamují s královédvorskou historií za pomoci žáků střední školy
Meet and Greet - mezinárodní setkání studentů ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přečteno 484x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí