Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

Vzdušné lázně na Benecku nabízejí vzdušnou jízdu i na kole. Hlavně s dětmi

Redakce / 31.08.2019, Benecko   - Vrchlabsko a Jilemnicko
Benecko se nazývá vzdušnými lázněmi Krkonoš. Provětrat plíce si zde mohou malí i velcí sportovci nejen v zimě, ale také v létě. Letos tomu pomohl první tamní singltrek, který doplnil možnosti krkonošských cyklotras včetně jízdy na lanovce Kejnos.

Zcela nový singletrek není nijak náročný ani dlouhý, ale v kombinaci s letním provozem vleku Kejnos obohatil možnosti zejména rodinné cykloturistiky. 

Kejnos - když vás kolo předjede

Vlek Kejnos je o letních prázdninách v provozu vždy ve středu a o víkendu od 9 do 16 hod. Dle našich zkušeností dokáže vyvézt i početnější skupiny cyklistů, a umožnit jim tak užívat si krásné sjezdy nebo ušetřit jeden z mnoha náročných výjezdů na hřebeny Krkonoš. 

S kartou hosta vyjde celodenní jízdenka na 190 /110 Kč (dospělý/dítě), jedna jízda vyjde bez Karty hosta na 80 / 50 Kč.
A pro zájemce o jízdu po svahu dolů se nabízí dokonce možnost vyzkoušet populární horské káry.

Singltrek Benecko

Samotný Singltrek Benecko má nástupní místo na horním hlavním parkovišti. Jízdu po něm zvládnou i malé děti včetně začátečníků, zkušení cyklisté si užijí klopenku nebo lesní terén. Všichni si vychutnají bezpečné prostředí bez aut a kroužit tam mohou donekonečna. Jedná se o první část výstavby singletreků na Benecku. Benecko tak dokazuje, že se soutředí zejména na rodinnou turistiku. Letos došlo k doplnění Lufťácké stezky o další zastavení a vznikla zcela nové Benecká přírodní stezka s 11 zastaveními.

Benecko je zároveň jednou ze zastávek Krkonošských cyklobusů. Cyklisté tak nejsou vázáni autem zaparkovaným na hřebeni či v údolí.

Naše zkušenost

Vyzkoušet singletrek jsme dojeli na Benecko po náročných cyklistických závodech ve Vrchlabí. Chtěli jsme tak dětem umožnit vnímat cyklistiku ve formě turistiky. Hodně je lákala možnost svézt se do kopce na lanovce - a právě díky lanovce Kejnos nakonec na Benecku odpoledne najezdily nenápadně přes 20 km. 

Auto jsme zaparkovali nad horní stanicí vleku Kejnos. Odtud jsme si dojeli zhruba 300 m po silnici na horní parkoviště, kde je nástupní místo na singltrek Benecko. Děti na kolech byly ve věku 7 - 13 let, nejmladší půlroční se vezl ve vozíku za kolem a absolvoval tak singltrek také.
Děti si první kolo zajely na zkoušku a poté už doslova na singltreku létaly. Byly jsme tam celou dobu sami, velikost singltreku umožňuje mít dohled nad téměř celým kolečkem. Poté jsme ze singltreku vyjeli na silnici a vychutnali si sjezd k dolní stanici lanovky Kejnos. 

Děti vyjely lanovkou celkem 3krát, více jsme toho do 16 hodin nestihli. Pokaždé si vyzkoušely jinou trasu sjezdu - a někdy i včetně výjezdu zpět k lanovce. 

Čekání na ostatní si krátily děti u horní stanice lanovky hraním na jedné ze zastávek Lufťácké stezky, která zrovna v tomto místě vyhovovala nejvíce milovníkům hlavolamů.

Takže příště si na Benecko vymezíme rozhodně minimálně celý den. Létání s kolem ve vzdušných lázních totiž baví nejen děti.

Související články
Mapa republiky zhubla: ve srovnání s rokem 2019 o 4 metry
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 997x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí