Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Sezonu hodnotí provozovatelé koupališť jako průměrnou, většina zavírá tento víkend

Redakce / 31.08.2023, Dvůr Králové nad Labem
Tropické teploty na konci srpna vystřídalo podzimní počasí. Většina provozovatelů koupališť tak již na tento víkend hlásí konec sezony, ačkoliv právě víkend má být opět teplotně spíše letní.


Jaroměř

Provoz v plaveckém areálu v Jaroměři bude ukončen v neděli 3. září 2023. 

Jak nám řekl Pavel Martínek, vedoucí oddělení správy sportovišť, sezonu lze hodnotit v Jaroměři z hlediska návštěvnosti jako podprůměrnou, a to zejména z důvodu nepřízně počasí. „Kladem zůstává, že jsme po celou dobu udrželi výbornou kvalitu vody a nezaznamenali žádnou mimořádnou událost jak ze strany návštěvníků, tak ze strany strojního vybavení,“ dodal.

Dvůr Králové 

Ve Dvoře Králové skončí sezona na Tyršově koupališti minimálně o týden déle. Psali jsme o letní sezoně v tomto areálu již zde

Hořice

Koupaliště Dachova ukončuje letošní sezonu nedělní rozlučkovou akcí pro děti i dospělé. Potom se však brány areálu nezavírají: z koupaliště se stávají vyhlášené sluneční lázně. Plavčíci zde již nemají služby, vstupné je za polovic. Až v říjnu se nádrž vypouští a čistí. 

Hradecká Flošna

Koupaliště s vyhřívanou vodou v bazénech v Hradci Králové má na začátku září zatím změnu jen v otevírací době: 1. září naposledy bude možné si zde zaplavat od 6 hodin. Otevírací doba se na další zářijové dny zkracuje na 10:00-19:00 hod., výjimkou je první zářijový víkend (2.-3. září), kdy mohou plavci do vody již od 9 hodin.

Trutnov

Trutnov končí také v neděli 3. září 2023. „Díky proměnlivému počasí byla návštěvnost stejná jako v loňském roce. Co se týče návštěvnosti, jednalo se tedy o celkem průměrný rok,“ zhodnotil sezonu Radek Horák, vedoucí sportovních zařízení v Trutnově. Zajímavostí je, že skoro 60 % víkendových návštěvníků bylo z Polska. 

V Trutnově na uzavření venkovního koupaliště navazuje otevření krytého bazénu. Ten letos ukončil sezónu před letními prázdninami o trochu dříve z důvodu plánované rozsáhlé opravy a inovace. „Začali jsme už 19. června a vše se podařilo dokončit v předstihu. Ač jsme avizovali, že znovu otevřeme až ke konci září, tak nakonec návštěvníky bazénu přivítáme už v první školní den, tedy 4. září,“ vysvětluje Petr Gaisler, jednatel Mebys Trutnov, s. r. o.

Novinky v kryté bazénu v Trutnově 

Rekonstrukce byla nezbytná kvůli letitému provozu, kdy se podobné opravy v bazénu neprováděly. V opačném případě

mohlo dojít k poškození konstrukcí bazénu,“ vysvětluje Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova. 

Opravy spočívaly ve výměně dlaždic bazénu v místech, kde byl současný obklad poškozen, a v kompletním vyčištění a přespárování všech spár na dně bazénu. „V šikmé části dna jsme vybourali podkladní beton, šikminu znovu vybetonovali a natřeli novou hydroizolací. Sportovním

oddílům určitě neujde novinka v podobě zcela nových závodních startovacích bloků se základnou pro atletické provedení startovního skoku, a to včetně plastového adaptéru pro omega desku,“ popisuje změny Radek Horák, zástupce jednatele a vedoucí sportovišť, Mebys Trutnov, s. r. o. 

Dále byla provedena celková revitalizace skokanské věže, kde byl položen nový TopStone, opraveny nosné konstrukce a zábradlí. Věž byla také kompletně natřena.

V plaveckém i dětském bazénu je nově instalováno úsporné LED osvětlení a další novinkou je LED obrazovka. Ta umožňuje okamžitě promítat výsledky startů při akcích pořádaných plaveckým oddílem i promítání reklamních spotů.

Rekonstrukci provedla firma INFRASTAV, s. r. o., za necelých 5 milionů Kč. Investice do krytého bazénu však letošními úpravami nekončí. Na příští rok je v plánu oprava malého bazénu.

Kateřina Sekyrková

Související články
Aquacentrum ve Vrchlabí otevřeno: první den poloprázdno a technické problémy
Koupaliště v Trutnově: vyhřívaný bazén pro děti i dospělé
Dolce letos nejsou vhodné na koupání již od poloviny června, město hledá řešení
Konec sezony na Tyršově koupališti (září 2023)
Vaše komentáře

Přečteno 551x
 
24.01.2024 - Odbor dopravně-správní se v Trutnově stěhuje do nových prostor: Horská 52, bývalá budova Texlenu, 4. patro.
05.01.2024 - V okolí Braunova Betléma na území Hřibojed proběhne v sobotu 6. ledna 2024 od 9 do 13 hodin honitba. Prosím počítejte s omezeným vstupem na toto území.
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.

Volná pracovní místa

Všeobecná sestra (Domov důchodců)

Terénní pečovatel (Diakonice ČCE DKnL)

Aplikační technik (JUTA, a.s.)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
16.02.2024 - 17.03.2024
VÝSTAVA MODELŮ
23.02.2024 17:00 - 25.02.2024 20:00
Alpy v pasáži - VÍKEND TYROLSKÉ KUCHYNĚ
24.02.2024 14:00 - 24.02.2024 17:00
Červená karkulka - Loutkové divadlo Klíček