Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Seznam koupališť v regionu 2024: kam v horkých dnech vyrazit?

Anna Kubíková / 15.07.2024, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Léto je neodmyslitelně spjato s horkými, prosluněnými dny strávenými u vody, ať už u té slané na dovolené, nebo u sladké v okolí domova. V tomto článku naleznete seznam koupališť a plaveckých areálů vhodných ke koupání v Podkrkonoší, společně s novinkami, termíny otevření a informacemi o vstupném, za které si bohužel ve většině případů, stejně jako v minulém roce, připlatíme.


Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové – podkrkonošské lázně

Každý den je otevřeno v rozmezí od 8:30 do 20:00 hodin, zkrácená otevírací doba se očekává na konci srpna a začátkem září (do 19 / 18 hod.). 

Toto prvorepublikové koupaliště s lázeňskou atmosférou láká v létě především ty návštěvníky, kteří upřednostňují klid a velké množství zeleně. Nedostatkem areálu je nízký počet vodních atrakcí pro děti a nevyhřívaná voda. Přesto na konci června měla voda v plaveckém bazénu téměř 26 stupňů. 

Pro návštěvníky jsou připraveny dvě novinky: vstupné lze od nynějška platit bezhotovostně platební kartou a sociální zařízení byla pro větší komfort vybavena bezdotykovými sprchami a umyvadly.

Za vstupné si však oproti loňskému roku připlatíte. Nově dospělý návštěvník zaplatí za celodenní vstup 100 Kč a po 17. hodině 50 Kč. Děti od 7 do 18 let a studenti do 26 let zaplatí za celodenní vstupenku 60 Kč, po 17. hodině 35 Kč. Pro dospělé nad 60 let činí celodenní vstupné 70 Kč a vstup po 17. hodině 35 Kč. Vstupné na poslední hodinu provozu bude pro všechny stejné: 25 Kč. Děti do 6 let včetně a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup na koupaliště zdarma.


Trutnovské koupaliště

Tento nejmodernější areál v regionu nabízí vyžití pro malé i velké: vyhřívaný plavecký bazén, laguny, tobogán, skluzavku, dětský bazén, hřiště na plážový volejbal, pingpongové stoly i workoutové hřiště a dětské hřiště se zajímavými atrakcemi. Zaplavat si tu můžete v červenci a srpnu od 9:00 do 20:00.

Ceník vstupného zůstává stejný jako v roce 2023: dospělí zde za celodenní koupání zaplatí 90 Kč, po 16. hodině 70 Kč. Pro děti do 15 let, seniory nad 65 let a dospělé s průkazem ZTP činí vstupné 60 Kč, po 16. hodině 50 Kč. Děti do tří let, osoby ZTP/P včetně doprovodu a děti s průkazem ZTP mají vstup zdarma.

Pokud nechcete stát ve frontě a plánujete chodit na trutnovské koupaliště pravidelně, využijte kartu na 11 vstupů nebo si vstupenky můžete koupit s předstihem. Více informací zdeVyužít můžete také místní restauraci a půjčovnu sportovních a plaveckých pomůcek.


Lanžov

Osvěžit se můžete v kempu Lanžov, kde kromě betonové nádrže s oblíbeným skokánkem nechybí ani sportoviště pro míčové hry nebo venkovní wellness. Součástí areálu je občerstvení. 

 

Koupaliště Dachova v Hořicích

Jako první zahájilo letní sezónu v pátek 10. května 2024 dachovské koupaliště. Celý květen fungovalo v režimu vedlejší koupací sezóny, hlavní sezóna začala v sobotu 1. června. Slunit a koupat se zde můžete každý den od 10:00 do 20:00 hodin.

Za vstupné v tomto krásném prvorepublikovém areálu zaplatí děti do 15 let, senioři 65+ a držitelé ZTP/P 50 Kč (po 17. hodině 30 Kč). Vstup pro dospělé a děti nad 15 let stojí 80 Kč na osobu (po 17. hodině 50 Kč). Možnost platby za vstupné a ubytování je i kartou.


Koupaliště Mostek

V autokempu Mostek se nachází kromě 11 pětilůžkových chatek také starý betonový bazén s možností skákání do vody. Jedná se o skromné místo vhodné pro dálkové cestovatele, turisty i návštěvníky místních lesů, kteří zde naleznou prostor pro odpočinek. Udržovaný areál nabízí i občerstvení v kiosku již od rána, dětské hřiště, volejbal, pingpong a sociální zázemí. Vstupné: 5 Kč/dítě do 15 let, 10 Kč/dospělí. Otevírací doba 8-18 hod.


Koupaliště v Jaroměři

Ačkoliv se jedná o velikostí skromný areál, koupaliště v nedaleké Jaroměři má svým návštěvníkům co nabídnout. Děti bezpochyby ocení dětský bazén s dvouproudovou skluzavkou, hřiště na volejbal a pingpongové stoly, zatímco rodiče rádi využijí 50metrový plavecký bazén, půjčovnu slunečníků a lehátek nebo třeba stánek s občerstvením a nápojový automat. Voda v bazénech je ohřívána na příjemných 22 stupňů a bazény jsou pravidelně čištěny. Návštěvníkům jsou k dispozici šatny, sprchy a WC.

Plavecký areál je během léta otevřen ve všední dny od 10:00 do 20:00 hodin, o víkendu pak od 9:00 do 20:00 hodin.

Celodenní vstupné pro dospělé činí 100 Kč na osobu (po 17. hodině 60 Kč, v poslední hodině 30 Kč). Děti do 15 let, důchodci a studenti zaplatí za celodenní vstupenku 50 Kč (po 17. hodině 40 Kč), osoby ZTP a ZTP/P 35 Kč (po 17. hodině 30 Kč).

 

Koupaliště na Úpě v Jaroměři 

Tyto říční a sluneční lázně v areálu bývalého koupaliště lákají v horkých dnech ke zvlažení přímo v řece Úpě a k výbornému občerstvení v místní restauraci. Je zde také možnost ubytování a těšit se můžete i na kulturní akce.


Hostinné : wellness s klouzačkou

Širokou klouzačku, tři plavecké dráhy, perličkové vany a brouzdaliště pro děti můžete na koupališti v Hostinném využívat od 19. června. Tento tři roky nový plavecký areál je v létě otevřený každý den od 9:00 do 20:00.

Co se týče vstupenek, oproti loňskému roku se trochu prodražily. Základní vstupné pro dospělého je 100 Kč, po 16. hodině se zlevní na 70 Kč. Vstupenka pro děti do 15 let, studenty do 26 let, osoby ZTP a seniory nad 65 let činí 70 Kč (po 16. hodině 50 Kč). Děti do 90 cm mají vstupné zdarma.


Letní koupaliště Flošna

Největší koupaliště v Hradci Králové zahájilo v sobotu 18. května 2024 svou patnáctou sezónu, hlavní sezóna se však začala psát až v sobotu 15. června 2024. Od té doby je koupaliště otevřeno každý den od 9:00 do 19:00 hodin. Pro komfort návštěvníků jsou bazény vyhřívány na příjemných 26 stupňů, což přímo láká ke skoku do vody!

Základní vstupné pro dospělé na celý den činí 210 Kč, s čipovými hodinkami 180 Kč. Děti od 120 cm do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 62 let a držitelé ZTP a ZTP/P zaplatí za celodenní vstupné 170 Kč bez čipových hodinek, s hodinkami 140 Kč. Nižší vstupné pro všechny kategorie je odpoledne po 16. hodině. Rodinné vstupné s minimálně dvěma dospělými a jedním platícím dítětem má slevu 10 %. Děti do výšky 120 cm mají vstup zdarma.


Koupaliště Camp Lodín

Rozlohou skromný aquapark s dvouproudovou skluzavkou a tobogánem mezi Hořicemi a Hradcem Králové zahájil letošní sezonu v sobotu 15. června. Za vstupné si oproti loňsku připlatíte: celodenní vstup pro dospělého činí 150 Kč, pro děti do 15 let, studenty a seniory nad 70 let 100 Kč. Děti do 3 let a osoby ZTP mají vstupné zdarma. Více informací o vstupném zde

 

Milovice u Hořic

Po intenzivních přípravách a dvoutýdenním zkušebním provozu byl v neděli 16. června na koupališti v Milovicích u Hořic zahájen běžný provoz. Pokud hledáte klasické venkovní koupaliště, kde si díky velké vodní klouzačce přijdou na své i děti, neváhejte a navštivte tento příjemný areál, který svým vzhledem připomíná 80. léta 20. století.

Vstupné pro osoby nad 16 let činí 100 Kč, za dítě od 4 do 15 let zaplatíte 60 Kč. Děti do 3 let včetně, senioři nad 70 let, osoby ZTP a jejich doprovod mají vstup zdarma.

 

Související články
Koupaliště v Trutnově: vyhřívaný bazén pro děti i dospělé se otevírá 14. června
Letní Ferdinandov a koupání v novém rybníku Soutok v lesích
Tyršovo koupaliště láká návštěvníky na prvorepublikovou atmosféru i zahradní architekturu
Lanžovská lávka opět v červenci! Kemp i koupaliště v Lanžově slouží již od června
Vaše komentáře

Přečteno 917x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí