Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Plavecké kurzy s Kačkou oživily Tyršovo koupaliště

Redakce, / 4.10.2022, Dvůr Králové nad Labem
V červenci a srpnu proběhly na Tyršově koupališti po dlouhé době kurzy plavání pro širokou veřejnost - plavecké kurzy „Plavání s Kačkou“. Kurzy byl vypsány jak pro děti, tak dospělé.

FOTOGALERIE - Plavecké Kurzy s Kačkou


Zcela naplněné lekce pro děti ve věku od 5 do 12 let probíhaly v dopoledních hodinách, kdy měly děti k dispozici jednu plaveckou dráhu. Začátečníkům i pokročilým malým plavcům se věnovaly trenérky Kačka, Viky a Kamilka, které dbaly především o to, aby si děti osvojily a naučily se základní plavecké dovednosti: dýchání do vody, orientaci pod hladinou, potápění, skoky a pády do vody, splývání a techniky plaveckých způsobů znak, kraul a prsa. Výuka pro děti probíhala hravou formou s využitím plaveckých pomůcek a her. 

Dospělým byly vyhrazeny hodiny a jedna plavecká dráha vpodvečer. Nejvíce stáli o výuku konkrétních plaveckých způsobů - kraulu a znaku, ale i zde byl prostor pro hry. 

Všichni účastníci - jak malí, tak velcí, jsou si nyní ve vodě jistější, u dospělých je znatelné vylepšení u vybraných stylů. 
Z čeho máme ale největší radost, všichni účastníci byli spokojení, plavání si oblíbili a chtějí se mu v budoucnu věnovat!

Plaveckými kurzy Tyršovo koupaliště ožilo a celkově se zvýšil zájem o kondiční plavání. Rozhodně tomu pomohlo i přidání další dráhy pro kondiční plavání ve velkém bazénu. 

Kurzy pro děti se uskutečnily nejen díky skvělému počasí, ale také dotaci města Dvora Králové nad Labem a technickým službám města.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na spolupráci v dalším roce!

O vypsání dalších kurzů vás budeme včas informovat.

Kateřina Holubová
kurzy Plavání s Kačkou

 

Přečteno 537x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí