Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport

Medaile pro mladé olympioniky navrhl student a vyrobila sportovkyně

Olympiáda dětí a mládeže se uskuteční v Královéhradeckém kraji od 22. do 26. ledna

Redakce / 17.01.2023, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Již tento víkend začne v našem kraji 20. ročník Olympiády dětí a mládeže. Slavnostní zahájení proběhne na zimním stadionu v Hradci Králové, sportovní klání budou hostit zimní střediska Špindlerův Mlýn a Vrchlabí a města Trutnov a Nová Paka.

I když je důležité se zúčastnit a ne vyhrát, letošní odměny budou těšit každého majitele či majitelku. Nejedná se totiž o univerzální diplomy a prefabrikované medaile, které si lze snadno koupit, ale originální kousky, které vyrobili sami nejen šikovní sportovci, ale také mladí umělci či řemeslníci.

Vítězný návrh medailí vzešel ze 101 návrhů soutěže pro středoškoláky, kdy porota složená z profesionálů v oboru grafiky, marketingu a zástupců kraje vyhodnotila jako nejlepší návrh Antonína Schmieda z trutnovského gymnázia. Primárně měl návrh vycházet z loga olympiády. 

Na základě tohoto návrhu medaile dotvořila ve své dílně Radka Tesařová, hradecká karatistka, mistryně Evropy a světa, vlajkonoška krajské výpravy sportovců na dětské olympiádě v Ústeckém kraji v roce 2016. 

Za návrh a výrobu 420 kusů medailí v šíři sto milimetrů kraj zaplatí 102 tisíc korun.

Podobný přístup mají k odměnám v podobě medailí také například ve Dvoře Králové. Medaile pro místní dětské cyklistické závod nebo přebor ve šplhu navrhují také děti.

„Před deseti lety jsem začala tvořit návrhy na originální medaile a stuhy. Z vlastní zkušenosti vím, jak sportovci vnímají hodnotu ocenění a že univerzální diplomy a prefabrikované výlisky nejsou úplně to pravé. Přeji si, aby se medaile líbily a oceněným připomínaly bezvadnou atmosféru, kterou určitě na olympiádě zažijí,“ sdělila Radka Tesařová, která i v letošním roce v Nizozemsku vyhrála nejen kategorii kumite žen nad 60 kg, ale uspěla i v souboji medailistek bez rozdílu hmotnosti a získala historicky první titul Grand Champion pro Českou republiku. 

Olympiáda se uskuteční v Královéhradeckém kraji od 22. do 26. ledna a jejím centrem se stane Špindlerův Mlýn, do kterého zamíří zhruba 1 700 účastníků. 

Zdroj: Královéhradecký kraj

 

 


Související články
Výprava z Královéhradeckého kraje vyhrála Olympiádu dětí a mládeže 2023
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 82x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa
Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí