Vyhledej
Královédvorsko > Sport > lyžování

Podívejte se na nejkrásnější fotky ze skupiny Běžky v Podkrkonoší

Redakce / 8.03.2021
Skupina Běžky v Podkrkonoší sloužila doposud především k informování běžkařů o stavu tratí v našem regionu. Proto jsme s fotosoutěží trochu váhali. Ale nakonec se to ukázalo jako prima nápad.

FOTOGALERIE - Podívejte se na nejkrásnější fotky ze skupiny Běžky v Podkrkonoší

Běžkaři začali o svých záběrech více přemýšlet a prosté informace získaly i krásnou vizuální podobu.

Jednoznačným vítězem se stala fotografie Lukáše Ešnera z tratí u Brusnice, která je reklamou na samu radost z krásné nové upravené běžkařské stopy a už a něho čekají 3 obědy z restaurace Country saloon ve Dvoře Králové nad Labem. I mnoho dalších fotografií je ukázkou Podkrkonoší jako překrásného místa pro sport na úzkých prkénkách. Do galerie (pod článkem)  jsme přidali i fotografie, které tam běžkaři nahráli před vyhlášením soutěže, 

Co dál se skupinou Běžky v Podkrkonoší


Konec zimy nás také vyprovokoval k přemýšlení, jak s vyloženě zimní skupinou naložit po zbytek roku. Anketa ve skupině nám naznačila, že by bylo prima pokračovat i s dalšími letními sporty, jako je cyklistika a in-line bruslení. My jsme si však řekli, že nechceme vytvořit skupinu, kde toho bude tolik, že lidé spíše utečou. 

Pokračovat tedy budeme jako doposud a k okrajovému sportu - běžkám - se přidá další okrajový sport - in-line brusle. Z cyklistiky se pomalu stal sport masový a bojíme se, že by skupina byla brzy zahlcena desítkami až stovkami fotek z výletů a skalní běžkaři by do zimy utekli. Věříme, že kolečkové lyže a in-line brusle jsou hlavními doplňkovými sporty většiny běžkařů a že jim skupina bude dál dělat radost. A z in-line bruslařů se třeba na podzim stanou běžkaři. :-) Brzy tedy skupinu přejmenujeme na Běžky a in-line brusle v Podkrkonoší

A aby vyložení cyklisté nebyli smutní, připomínáme i další skupinu, která vznikla už dříve a je zaměřená na cyklo a pěší turistiku v našem regionu
Podkrkonoší - výlety, trasy, místa, zážitky

Pro všechny sportovce jsme před pár dny založili i skupinu určenou pro sdílení výtvarných pokusů vytvořených pomocí GPS záznamu vašeho sportovního výkonu. To však bude asi malá skupina pro sportovní skoroblázny :-)
Sportujeme a malujeme na fleku

A jaké pro vás ještě spravujeme FB skupiny?
Krásy Podkrkonoší - fotoskupina
Krásy Krkonoš - fotoskupina


Jaká byla pravidla fotosoutěže?


Nahrajte do pátku 26. února 2021 do fcb skupiny Krásy Podkrkonoší, nebo Běžky v Podkrkonoší (vyhodnotíme později) svoji nej fotku - ideálně aktuální, ale není to podmínkou. Ta s nejvíce lajky vyhraje 3 obědy dle vlastního výběru z restaurace Country Saloon v samém středu Podkrkonoší - na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem.

1. Do soutěže budou zahrnuty jen příspěvky s jedinou fotkou (ne galerie!)
2. Soutěžící musí být autorem fotografie (nelze sdílet či kopírovat)
3. Fotky ve skupině Krásy Podkrkonoší dávejte jen z méně známých míst Podkrkonoší. Tedy NE přehrada, vršek Zvičiny, Kuks, Pecka (hrad), Byšičky a Stará Hajnice. (Není v tom diskriminace-  jen chceme objevovat i jiná místa regionu a fotek z výše uvedených míst už je ve skupině skutečně hodně). Ve skupině Běžky v Podkrkonoší toto omezení neplatí.
4. Každý se může zúčastnit 5 fotkami - každý všední den 1x.
5. Vítěze zveřejníme v sobotu 6. března 2021 (bylo prodlouženo)

Výhru - tři obědy si mohou oba vítězové vybrat dle své chuti. A buď vyzvednout, nebo nechat dovézt, pokud budou z okolí. A nebo počkat, až kovid dovolí a přijet si ji sníst až bude restaurace otevřená. Informace a odkaz na jídelníček restaurace Country Saloon najdete zde


Jan Holan

Související články
Mažeme běžky, tedy jedeme
Upravené běžkařské tratě
Děti a běžky
První běžkařské závody a historie oddílů sjezdového i běžeckého lyžování od 60 do 80 let 20 století!
Lyžování na Pecce - upravené běžkařské tratě a rodinná sjezdovka
Běžkařské stopy v regionu - Dvůr Králové, Zvičina, Hostinné, Nová Paka, Trutnov, Vrchlabí, Jilemnice
Osvětlené běžkařské okruhy ve Dvoře Králové - běžkujeme u ZOO
Upravené běžkařské tratě na Královédvorsku - projekt, který se probudil
Máme pro Vás hned DVĚ fotografické soutěže - ve FB skupinách Krásy Podkrkonoší a Běžky v Podkrkonoší
Takřka neskutečná fotografie vyhrála fotosoutěž ve skupině Krásy Podkrkonoší
Vaše komentáře

Přečteno 643x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Všeobecná sestra (Domov důchodců)

Terénní pečovatel (Diakonice ČCE DKnL)

Aplikační technik (JUTA, a.s.)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
5.04.2024 - 26.05.2024
výstava: DANCE ALL NIGHT