Královédvorsko > Sport > hokej

Jedenáctigólovou smrští v Bílině zvou hokejisté HC Rodos na domácí derby s Novou Pakou

Redakce / 31.10.2021
Rozdílem sedmi branek naši hokejisté porazili na začátku října Bílinu doma, rozdílem sedmi branek se jim to podařilo také na severočeském ledě. Ač ještě v polovině utkání svítilo na ukazateli stavu skóre 3:4, zvládl Rodos duel 12. bravurně a předposlední tým tabulky zasypal jedenácti góly. Čtyřikrát se prosadil kanonýr Milan Valášek, bilancí 2+2 se pyšní Jirka Půhoný a pozor, hned čtyři trefy Dvoráci zaznamenali kuriózně při vlastním oslabení! Celý duel odchytal David Marek.

Ke všemu se nám moc moc líbí výsledky dalších duelů. Vedoucí Letňany doma padly s rozjetým Hronovem (1:2), Nová Paka sestřelila Mostecké Lvy (4:3), no a Jablonec po středečním debaklu v hale Rodosu nasázel jedenáct branek trápícímu se Děčínu (11:3).

DOMÁCÍ DERBY S NOVOU PAKOU SE KONÁ VE STŘEDU 3. 11. OD 18H

Pro nás je ale zásadní, že se svěřenci kouče Jiřího Zörklera vezou na vítězné vlně a v dalším utkání je čeká prestižní derby s Novou Pakou. To se uskuteční ve středu 3. listopadu a všichni společně věříme, že se fanoušků na zimáku pod Hankovým domem sejde minimálně stejný počet jako naposledy při parádním souboji s Jabloncem. Takže Dvoráci, ve středu v 18 hodin na značkách!

HC DRACI BÍLINA – HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ N. L. 4:11

Ve druhé lize nenajdete soupeře, se kterým by měl dvorský Rodos lepší vzájemnou bilanci. Draci z Bíliny stáli našim hokejistům v cestě dvanáctkrát, v jedenácti případech přitom odešli poraženi, navíc povětšinou vyšším rozdílem. Pouze 2. února roku 2019 na nás Severočeši vyzráli (7:3).

Třinácté měření sil dopadlo jednoznačně ve prospěch Rodosu. Naši borci střelecký účet utkání otevřeli v čase 11:19, kdy se po přihrávce dvorního asistenta Půhoného prosadil Jarda Moučka. Uběhly čtyři minuty a na dvoubrankový rozdíl zvyšoval rychlík Dominik Dušek.

Velká škoda, že ze dvou přesilových her hosté nepřidali třetí trefu. Naopak sami při přesilovce inkasovali, když se minutu před odchodem do šaten trefil Šefl.

Zatímco závěr první třetiny se Rodosu podle představ nepovedl, úvod druhé periody vyšel skvěle. Jirka Půhoný s Milanem Valáškem navýšili vedení našeho týmu na 4:1. Klid ale svěřencům kouče Zörklera dlouho nevydržel. Draci dvěma trefami v rozmezí 24 vteřin snížili na 3:4 a rázem se zdálo, že ještě bude duel hodně zajímavý.

Naštěstí hned po minutě střelecky zareagoval Jirka Vašíček a ve 36. minutě Tomáš Bláha ve vlastním oslabení zvýšil na 3:6.

Naposledy se domácí prosadili na začátku závěrečné dvacetiminutovky, pak už ostrými pálili pouze Dvoráci. Prim hrál Milan Valášek, jenž pouze za třetí třetinu stihl tři branky a celkem v utkání zaznamenal čtyři. Prosadili se také do sestavy navrátivší Honza Dvořák a Jirka Půhoný.

Rodos si se soupeřem poradil znamenitě, věříme však, že si góly schoval také na středeční bitvu s nevyzpytatelným rivalem z Nové Paky (středa 18.00).

Fakta – branky a asistence: 19. Šefl, 31. Fábry (Kobes, Uher), 31. Žolobov (Jungvirt), 42. Kolíček (Zdeněk, Mašek) – 12. Moučka (Půhoný, Petira), 16. Dušek (Procházka), 22. Půhoný (Ježek, Voňka), 28. Valášek (Luštinec), 32. Vašíček (Dušek, Půhoný), 36. Bláha (Luštinec, Muška), 45. Valášek (Luštinec), 47. Dvořák (Dušek, Vašíček), 54. Valášek (Havlas, M.Tondr), 58. Půhoný (Muška, Moučka), 60. Valášek (Havlas). Rozhodčí: Vyštejn – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:4. Diváci: 133. Třetiny: 1:2, 2:4, 1:5.

HC Draci Bílina: Michajlov (Kuchař) – Nerad, Šešina, Bittner, Delmarche, Kolíček, Jungvirt, Šefl, Druxa – Žolobov, Daniel, Uher – Zdeněk, Mašek, Svoboda – Kubinčák, Fábry, Kobes. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Marek (Brázdil) – Vašíček, Muška, Franc, M. Tondr, Petira, Voňka, Vácha – M. Procházka, Bláha, Dušek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, J. Ježek – Dvořák.

Další výsledky 12. kola: Letňany – Hronov1:2, Nová Paka – Mostečtí Lvi 4:3, Jablonec nad Nisou – Děčín 11:3.

Program 13. kola – středa 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Nová Paka, Bílina – Letňany, Jablonec nad Nisou -Hronov, Děčín – Mostečtí Lvi.