Vyhledej
Královédvorsko > Sport

Dnes začala zimní Olympiáda dětí a mládeže - Královédvorsko zde reprezentuje krasobruslař Jirka Hudok z Nemojova

Redakce / 22.01.2023
V Královéhradeckém kraji dnes vypukla Olympiáda dětí a mládeže. Program odstartoval dnes (v neděli 22. ledna) slavnostním ceremoniálem na zimním stadionu v Hradci Králové.

FOTOGALERIE - Dnes začala zimní Olympiáda dětí a mládeže - Královédvorsko zde reprezentuje krasobruslař Jirka Hudok z Nemojova

Od pondělí 23. do čtvrtka 26. ledna budou mladí sportovci porovnávat síly na zimních sportovištích ve Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Trutnově a Nové Pace.

Olympijský oheň vzplanul v hradecké ČPP Aréně během zahajovacího ceremoniálu, kterým provázel olympijský medailista Roman Šebrle. Olympijský oheň zapálila vlajkonoška královéhradecké výpravy snowboardistka Eva Adamczyková.

Všech 14 krajských výprav se následně přesune do Špindlerova Mlýnu, který se na několik dní promění v olympijské město. Centrem samotné olympiády se stane hotel VZ Bedřichov ve Špindlerově Mlýně. Olympijský dům sportovcům a návštěvníkům her nabídne během čtyř dní doprovodné akce i medailové ceremoniály, které se odehrají na venkovním podiu. Vstup do Olympijského domu bude pro všechny zdarma, a to každý den od 9 do 21 hodin.

Na záznam zahajovacího ceremoniálu se můžete podívat zde: 

Jednoho zástupce má v týmu Královéhradeckého kraje i Královédvorsko - a to krasobruslaře Jirku Hudoka z Nemojova. Ten bude své závody mít v úterý 24. ledna na zimním stadionu v Nové Pace. Držte mu palce!Důležitou součástí Olympiády dětí a mládeže jsou hodnoty jako fair play, respekt k soupeři, radost z pohybu či přátelství. Mladí sportovci budou bojovat o medaile v deseti sportech, ale nezapomněli jsme ani na hendikepované sportovce a do programu tak zařadili jednu paralympijskou disciplínu, a to běžecké lyžování zrakově postižených. Bude plnohodnotnou součástí bodovaných výsledků jednotlivých krajských výprav,“ připomněl náměstek hejtmana pro školství a sport Arnošt Štěpánek.

Diváci mohou sportoviště navštěvovat během celé olympiády od 23. do 26. ledna. Přehled jednotlivých sportů je dostupný na www.olympijskytym.cz. Veškeré informace a sportovní příběhy budou také v mobilní aplikaci Olympijský tým, která je dostupná na Google Play a App Store.

Olympiáda dětí a mládeže je největší multisportovní akce u nás, kterou za dvacet let existence prošly tisíce mladých lidí. Někteří z nich, jako například Ester Ledecká nebo Josef Dostál, se dostali i na velkou olympiádu a pro některé zůstala Olympiáda dětí a mládeže největší sportovní akcí v životě. S tímto vědomím se se také snažíme každý ročník ODM připravit,“ shrnul Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru odpovědný za Olympiádu dětí a mládeže.

zdroj: Královéhradecký kraj a Krasobruslařský klub Dvůr Králové

Související články
Krasobruslaři ze Dvora Králové zvládnou i dva závody za víkend
Výprava z Královéhradeckého kraje vyhrála Olympiádu dětí a mládeže 2023
Podívejte se na vystoupení Jirky Hudoka na Olympiádě dětí a mládeže
Vaše komentáře

Přečteno 420x
 
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.

Volná pracovní místaPečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
1.12.2023 08:00 - 22.12.2023 17:00
Rozbalte si pod stromečkem
8.12.2023 18:30 - 8.12.2023 21:30
Taneční večer s živou hudbou - Revival