Vyhledej
Královédvorsko > Sport > atletika

Druhý ročník běhu Maraton Kuks se blíží. Zvýhodněné startovné je do konce března

Redakce / 23.03.2017, Kuks
V sobotu 22. dubna 2017 v 11:00 odstartuje z nádvoří hospitalu KUKS druhý ročník krosového maratonu malebným Podkrkonoším. Novinkou pro druhý ročník bude trať na 10 km a pro ultramaratonce lahůdkových 65 km s pozitivním převýšením 1603 m, ultra se startem již v 8:00. Maraton a 1/2maraton zůstává beze změny.

ZKUS MARATON KUKS! Postav se výzvě a zkus to i Ty v sobotu 22. dubna 2017. Máš na výběr několik tras malebným Podkrkonoším. Dej si lahůdkových ultra 65, maraton, půlmaraton, desítku, běhy pro malé i větší děti či koloběh. Proč do toho jít? 

  • Všechny trasy mají start i cíl přímo na nádvoří hospitalu Kuks.
  • Trasa 1/2maratonu je vedena po nádherných poutních místech v okolí Hospitalu  Kuks, navštíví Braunův betlém a zpět do Kuksu se vrátí přes Křížovou cestu 21. století.
  • Desítka navštíví Braunův betlém a zpět do Kuksu se vrátí přes Křížovou cestu 21. století
  • Nově jsou pro rok 2017 vypsány závody týmů na všech délkách závodních tras (mimo dětské běhy).
  • Závodu týmů se mohou zúčastnit dvou až čtyřčlenné týmy.
  • Nebudou chybět ani dětské závody v prostorách hospitální bylinkové zahrady.
  • Starší děti startují na trase 1,15km kolem hospitalu.
  • Nově se pro druhý ročník maratonu v Kuksu připojí kategorie KOLOBĚŽEK na trasy 21, 42 a 65 km.
  • Kategorie KOLOBĚŽEK jsou pod záštitou Českého svazu koloběhu a závod je zařazen do Českého krosového koloběžkového poháru.

Maraton Kuks i ultramarton

Všechny cesty vedou na Kuks. Pojďte se proběhnout velkolepým barokním komplexem bývalých lázní s hospitalem a jeho okolím. Trasa maratonu je vedena z nádvoří Hospitalu Kuks, po naučné stezce kolem Braunova betléma, kde uvidíte to nejlepší z českého baroka, do skal vytesanou galerii soch M. B. Brauna. Dále po turistických značkách na Zvičinu-nejvyšší horu Podkrkonoší s výhledy na Krkonoše, Jizerské i Orlické hory. Na cestě zpět mineme Lázně pod Zvičinou, poutní místo a bývalé lázně s mariánským pramenem s úžasným panoramatickým výhledem na Krkonoše. Přes obec Bílá Třemešná doběhneme na přehradu Les Království na Labi. V roce 1964 byla vyhlášena technickou památkou.

Po hrázi přehrady přeběhneme tam i zpět a míříme si to do Dvora Králové nad Labem, města českých královen. Přes obec Žireč se dostaneme na Křížovou cestu 21. století – sen hraběte Šporka vybudovat křížovou cestu vyplněný soudobými sochaři po 300 letech. V obci Stanovice mineme Šporkův mlýn a po naučné stezce se vracíme zpět do Kuksu. Na trase maratonu si dosyta užijete zvlněnou krajinu, rozlehlá údolí, snad i prosluněné stráně, prameny, říčky, rybníky, množství památek a míst opředených pověstmi. Srdeční záležitostí bude bezesporu stoupání na nejvyšší vrchol Podkrkonoší, Zvičinu 671 m. n. m. 

Běh jako dárekDarujte Vašim blízkým zážitek v podobě dárkového poukazu na závod „ZKUS MARATON KUKS“. Výše startovného je stejná jako při registraci on-line, objednávku poukazu provedete v detailu daného závodu. Úhradou příslušné částky dle kategorie a jejím připsáním na účet organizátora obdržíte na Váš email dárkový poukaz s unikátním kódem, kterým se obdarovaný do závodu pohodlně registruje.

Pro ultramaratonce je připraveno lahůdkových 65 km s celkovým pozitivním převýšením 1603m. Až na vrchol Zvičinu, nejvyšší horu Podkrkonoší, je trasa stejná s maratonem, zde se obě trasy rozdělí a znovu se potkají až na hrázi přehrady Les Království. Trasa ultramaratonu pokračuje ze Zvičiny směrem na hrad Pecka, borovicovým lesem k Borovničce, dále přes Mostek, Debrné, až na druhou stranu řeky Labe, odtud poběžíte podél celé přehrady Les Království až na její hráz, kde se znovu spojíte s trasou maratonu a do cíle poběžíte po společné trase.

Motivační video z prvního ročníku kukského maratonu 2016.


Nebo shlédni fotogalerii ZKUS MARATON KUKS 2016, máme také NÁDHERNÉ FOTKY Z DRONŮ!

Více informací a registrační formulář do závodu přímo ZDE.

Těšíme se na viděnou na startovní čáře v sobotu 22. dubna 2017, tým rungorun.cz. 

Související články
ZKUS POZNAT KUKS turistickým pochodem nebo se rozběhni do prvního ročníku běžecké akce ZKUS BĚŽET NOČNÍ KUKS
Zkus noční Kuks - fotogalerie a záznam živého přenosu
Účastníci Zkus maraton Kuks přispějí na opravu varhan v místním kostele. Do 31. března navíc za výhodněné startovné!
Vaše komentáře

Přečteno 1296x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí