Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Technické služby

Videa z usazování vánočního stromu na náměstí TGM ve Dvoře Králové

Redakce / 24.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
V pátek 23. listopadu byl na náměstí TGM ve Dvoře Králové převezen a usazen do speciální jámy desetimetrový stříbrný smrk z místní Bezručovy ulice. Dle slov ředitele technických služeb města Dvůr Králové Jana Horsáka bude vánoční osvětlení a ozdoby jen mírně doplněno ve srovnání s loňským rokem, kdy měl strom velký ohlas. Vánoční výzdoba je již ve městě připravena, slavnostní rozsívcení proběhne 2. prosince.

Strom ve Dvoře Králové nepatří určitě mezi nejvyšší v regionu, což je ovlivněno i tím, že se již nejedná o zakořeněný strom. Například v Libotově zdobí 22metrový živý strom. Živý vánoční strom mělo v plánu vypěstovat město na náměstí Václava Hanky, kde byl vánoční strom instalován v letech, kdy probíhala na náměstí TGM rekonstrukce. Bohužel malý strom byl poničen a vánoční výzdobu tohoto malého náměstí tak zachraňují světelné řetězy na listnatých stromech a na vánočním stromě umístěném na balkóně Hankova domu. 
U stromu ve Dvoře Králové bude opět umístěn Královédvorský betlém, který podle návrhu Taťány Ruprichové vyrobilo Design studio Dvůr Králové nad Labem Miroslava a Jaroslavy Fidlerových. 
Betlém bude však letos rozšířen o několik nových postav. 


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 

Samotné rozsvícení vánočního stromu se uskuteční první adventní neděli 2. prosince 2018 od 16:00 hod. na náměstí T. G. Masaryka. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení žáků královédvorské ZUŠ R. A. Dvorského, na dětský sbor Vítězňáček z Vítězné a s programem nazvaným Country Vánoce přijede brněnská folková kapela Poutníci. Chybět nebude ani tradiční ohňostroj, stánkový prodej adventního zboží a občerstvení. Svůj vánoční strom tradičně rozsvítí i občané v Žirči, ale i okolních obcích. 
Datum rozsvícení většinou připadá právě na tuto první adventní neděli, ale například Borovnice tuto událost naplánovala na pátek 30. listopadu.

Kateřina Sekyrková

Související články
Vánoční stromeček už je na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem. Podívejte se na video a fotografie
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1598x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí