Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Slunečné babí léto přálo venkovním aktivitám

Redakce, / 1.11.2023, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
Díky krásnému počasí nám začátek podzimu umožnil protáhnout turistickou sezonu a otevřel náruč venkovním aktivitám.

FOTOGALERIE - Slunečné babí léto přálo venkovním aktivitám


Dne 2. září jsme vyjeli na Den obce Lipnice s bubnováním na míče. Nové skladby a stejnokroje zvedly ze židlí místní návštěvníky, kteří tleskali a zpívali s námi. Celou akci provázela veselá nálada zvláště, když nás přijely podpořit rodiny a paní ředitelka Pečovatelské služby Marcela Hauke s manželem.
Se stejným programem jsme ještě potěšili návštěvníky na Dni zdraví na náměstí T. G. Masaryka 5. září.
Milovníci vuřtů si přišli na své hned 12. září. Pravidelné opékání v zahradě je oblíbenou akcí obyvatel DPS. I tentokrát jsme se sešli v nemalém počtu a měli jsme možnost poznat nové obyvatele, kteří mezi nás zavítali. Říká se, že hlad a muž jsou nejlepší kuchaři, proto jsme předali žezlo našemu vedoucímu technického úseku panu Hodrovi, který nám 8 kg vuřtů opekl. Děkujeme a potvrzujeme toto pořekadlo. 😊
Pravidelné akce jako kavárničky, cvičení, drobné výlety do města a okolí probíhají i nadále.

Rovněž říjen nám svým slunečním počasím nabídnul spoustu aktivit.
První říjnový den jsme byli hosty na královéhradeckém Dni seniorů, kde jsme bubnovali.
Vůbec poprvé se dvě naše seniorky zapojily do soutěže Babička roku 2023. Na krajské kolo v Trutnově 11. 10. jsme je doprovodili. Inspirativní odpoledne plné hudby a úžasných výkonů, především ve volných disciplínách, přineslo ovoce v podobě druhého a čtvrtého místa v soutěži. Gratulujeme oběma našim dámám. Společná večeře na cestě zpět byla parádní oslavou úspěchu.

Dne 19. října jsme hostili v prostorách DPS Sadová taneční soubor Boubelky z Mezilečí. Úžasné taneční výkony a hudba rozhýbala už tak plný sál. Senioři si akci velmi pochvalovali, ačkoli se konala netradičně ve večerních hodinách.
Dále 26. října došlo vůbec poprvé k propojení organizací Pečovatelská služba a Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem. Původně plánované komorní setkání s ukázkou muzikoterapie se stal slušným mejdanem 😊 Klienti Diakonie využili možnosti zkusit si s námi bubnování na míče a rázem z toho byl večírek, který museli slyšet až na ulici. Mnozí zde potkali známé a sousedy, tak došlo na vzpomínání a spoustu smíchu. Děkujeme Lence Nápravníkové za pozvání.

Klára Šrámková
aktivizační pracovnice

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 157x