Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Senioři v Domově důchodců mají zákaz vycházení, nákupy mají zajištěny

Redakce / 17.10.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Po týdnu přinášíme aktuální informace z Domova. Máme za sebou jeden týden od uzavření pro návštěvy a třetí den od zákazu vycházení.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova – 16. 10. 2020

V domovech seniorů nařídila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová až na výjimky zákaz vycházení. I na takovou situaci jsme však připraveni: v týdnu zajeli aktivizační pracovnice na nákupu pro seniory, kde nakupovali různé věci, které není možné standardně koupit v místní kantýně, která funguje bez omezení.

Aktivizační činnosti probíhají téměř ve stejné frekvenci a nabídce. Kromě skupinových aktivit, při kterých se snažíme přiměřeně dodržovat rozestupy, se nyní více přesouváme s individuálními aktivitami na pokoje uživatelů. Pro tyto účely čím dál více využíváme interaktivní stolky, kde je možné hrát nejen různé hry, kvízy a přednastavené aplikace, ale také se lze podívat i na internet či pustit nějakou oblíbenou hudbu. Více v permanenci je také kotoučkový projektor, který se využívá více u uživatelů, kteří jsou již upoutáni na lůžku a sami toho již příliš nezvládnou. Obohacují jinak stereotypní zeď v různé motivy – krajiny, zvířata nebo roční období. 
Tento týden nás navštívila i kočka od aktivizační pracovnice Lenky, se kterou se někteří uživatelé rádi pomazlili a užili si tento zvířecí element.

Předávání různých balíčků, od vás, příbuzných, funguje dosud bezproblémově. Za všechny balíčky uživatelé moc děkují. Někdy se najde i sladká odměna pro personál, jako od rodiny pana Novotného, to potěší i nás, děkujeme. S ohledem na zákaz návštěv jsme opět zprovoznili možnost kontaktu příbuzných a uživatelů skrz videohovory pomocí aplikace WhatsApp. 

Uživatelé si tento týden mohli pochutnat na šunkaflecích či rybím filé zapékané s mozzarellou a rajčaty. V neděli je pro ně připraveno kachní stehno s knedlíkem a červeným zelí.

I když máme pocit, že zprávy zvenčí nejsou moc příznivé, a například uzavření škol se řady našich zaměstnanců dotýká velmi, snažíme se mezi sebou vzájemně povzbudit a podpořit. Pokud budeme (my pečující) mít v sobě klid, jsme schopni jej předávat i vašim blízkým.

Děkujeme vám, že na nás myslíte a jste s námi…


Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 502x