Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Adventní čas již voní i v Domově důchodců

Redakce, / 24.11.2022, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Jelikož se nám postupně blíží adventní čas upekli jsme si s uživateli perníčky, které opět krásně provoněly celý Domov a navodily nám tu správnou předvánoční atmosféru. K té se pomalu přidává i vánoční výzdoba Domova, která se rýsuje ve vstupní hale.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 23.11.2022


V aktivitách, které nejsou stálé a zaběhlé si mohli klienti uvařit jablečný kompot, pochutnat si na vlastnoručně vyrobeném jablečném moštu, vyrobit si krásné náramky a šperky z korálků či si užít parafínový zábal. 

Z nabídky skupinových aktivit mohli uživatelé navštívit například Dopolední klub, zahrát si Bingo či si pochutnat na zákuscích v Kavárničce. 
V rámci individuálních aktivit jsme s uživateli navštívili nedaleký Penny Market či Bleší trh. Uživatelé si tak mohli nakoupit, co jim padlo do oka, i když někteří z nich byli z aktuálních cen v obchodě trochu zaskočeni, pamatují totiž ceny úplně jiné. 

Navštívila nás také Andrea s fenkou Blondie, která se velmi ochotně s každým obyvatelem hezky pomazlila, k některým skočila i do postele. Aby toho nebylo málo zavítaly k nám na návštěvu opět sovy, což bylo pro naše uživatele na pobočce v Celopu zpestření. Na pravidelné Chytré hlavičky nám dochází také Anička Holínská, která si vždy připraví nějaký zajímavý program. Děkujeme jí, že nezapomíná ani na ty, kteří jsou ubytovaní v Celopu. 

Pokud se ještě vrátíme na začátek listopadu, do období Dušiček, zavzpomínali jsme společně na Vzpomínkovém setkání s pozůstalými na ty, kteří již nejsou mezi námi a opustili nás za poslední rok. Celé toto setkání bylo doplněno zádušní ekumenickou bohoslužbou za účasti všech tří duchovních. Moc děkujeme p. Holínské, p. Stejskalovi a p. Chalupskému za ochotu a panu Mišoňovi za hudební doprovod. 

Včera u nás proběhli Vánoční dílny, ale o tom zase v příštím článku. 

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 142x