')
Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Libotováci sobě – obnova libotovské třešňové aleje

Redakce / 5.11.2019, Libotov
Jistě nezůstalo bez povšimnutí, že třešňová alej za Libotovem, směrem ke Dvoru Králové, v posledních letech značně prořídla. Je to následek pokročilého stáří stromů, ale také sucha, které naši krajinu v posledních letech sužuje. Tato alej je však spojena se vzpomínkami na dětství mnohých místních obyvatel, proto se v Libotově rozhodli, že budou bojovat za její obnovu.
 

FOTOGALERIE - Libotov - výsadba třešní

Prvotní iniciativa přišla od místostarostovy ženy a zastupitelům se ten záměr hned zalíbil. 

Následně prostřednictvím regionálního občasníku zastupitelstvo vyzvalo občany, aby se přihlásili na OÚ, pokud se chtějí této akce zúčastnit. Záměr byl takový, že si každá rodina zakoupí svůj vlastní strom, o který se následně bude starat, protože samotnou výsadbou to nekončí. První roky péče o stromy budou nejdůležitější a bude se bojovat především se suchem. I s vidinou této zodpovědnosti byl ale zájem obrovský.  Nakonec se při této akci vysázelo 48 nových stromů. 

Dle informací správy a údržby silnic KHK jsou ale i další z původních třešní v plánu kácení na příští rok, takže předpoklad je takový, že bude následovat minimálně ještě jedno další kolo sázení. 

Všem zúčastněním mnohokrát děkujeme a budeme se těšit na další podobné akce. 

Mgr. Filip Kraus, starosta obce Libotov

Foto: Kateřina Hynková, Filip Kraus


 

Související články
Nebezpečně zlomená lípa v Nedbalově ulici byla doporučena k pokácení již na podzim
Na Benešově nábřeží se tento týden kácejí nemocné stromy. Nahradí je nové lípy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 766x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí