Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Hořící olej na plotně přikryla pečícím plechem, hasiči zlikvidovali zbývající ohniska

Redakce / 12.01.2021, Dvůr Králové nad Labem
Duchapřítomnost prokázala žena, u které při vaření oběda došlo ke vznícení oleje na plotně. Rázem se požár rozšířil na digestoř a část kuchyňské linky.
 
V ulici Komenského v centra Dvora Králové byl ohlášen v pondělí 11. ledna před polednem požár v jednom z bytů bytového domu, konkrétně mělo dojít k zahoření potravin na sporáku. 

Duchapřítomné uživatelce bytu se podařilo uhasit olej tím, že položila pečící plech na horní hranu hrnce. Přitom se nadýchala zplodin hoření a byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Hořící digestoř a kuchyňskou linku pak hasili před příjezdem jednotek dělníci, kteří pracovali v sousedním bytě. 

Průzkumem požární jednotky zjistily, že už k hoření nedochází, požár se podařilo zahasit před jejich příjezdem. Hasiči následně zkontrolovali místo požáru a zlikvidovali zbývající ohniska. 

Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, poškozeno bylo vybavení kuchyně a zplodiny hoření zasáhly okolní omítku a malbu.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a JSDH Bílá Třemešná, Verdek, JSDH Žireč byla odvolána po cestě k zásahu.

Hašení oleje
Na tomto místě je důležité připomenout, že se uživatelka bytu zachovala správně, když hrnec s hořícím olejem přikryla plechem, čímž zamezila přístupu vzduchu k hořící kapalině. V žádném případě bychom neměli hasit hořící olej vodou, protože v tu chvíli dochází k extrémně rychlému odpaření vody a masivnímu rozšíření požáru.Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 878x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí