Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Cizinec řídil kamion s 2,87 promile alkoholu v krvi, policie ho zastavila v Vlčkovicích

Redakce / 18.12.2022, Dvůr Králové nad Labem
Na komunikaci z České Skalice směrem na Choustníkovo Hradiště kličkoval kamion. Svědek neváhal a oznámil situaci v úterý 13. prosince na linku 158. Jeho obava o bezpečnost dopravy byla oprávněná: řidič kamionu byl podnapilý.

Dle oznamovatele se jednalo o nákladní vozidlo s návěsem cizí poznávací značky. Na základě dostupných informací vyrazili policisté ze Dvora Králové nad Labem bez váhání prověřit komunikaci. Popsané vozidlo se jim podařilo zastavit ve Vlčkovicích v Podkrkonoší.

Policisté s 56letým řidičem provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní 2,87 promile. Cizince proto policisté zadrželi a ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozil roční pobyt ve vězení.

Již v pátek 16. prosince 2022 ho policisté eskortovali k Okresnímu soudu v Trutnově, který mu uložil 5letý zákaz vstupu na území České republiky i 5letý zákaz řízení všech motorvých vozidel. 

Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 247x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí