Vyhledej
Královédvorsko > REGIONY > KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Skiareály v Královéhradeckém kraji jsou připraveny

Redakce, Krkonošský deník / 5.12.2015
Královéhradecko - Milovníci zimních sportů už minulý víkend mohli vyrazit na první lyžovačku do skiareálů na Černé hoře či v Mladých Bukách. Provozovatelé přes léto nezaháleli a připravili pro lyžaře řadu novinek.

Milovníci zimních sportů již o minulém víkendu mohli vyrazit na první lyžovačku do skiareálu na Černé hoře či v Mladý Bukách. Provozovatelé skiareálů v našem kraji přes léto nezaháleli a připravili pro lyžaře mnoho novinek.

Vyjeďte bublinou

V Krkonošských areálech vlekaři investovali, a tak přibyly nové lanovky. Ve SkiResortu Černá hora – Pec v areálu Černá hora ke stávající kabinkové a sedačkové přibyla nová vyhřívaná šestisedačková lanovka s bublinou – Hofmanky express. Tato 1200 m dlouhá lanovka má přepravní kapacitu až 2 400 pasažérů za hodinu.

Nové lanovky

Na sjezdovce Hofmanky bylo nainstalováno nové zasněžovací zařízení. Současně s lanovkou vzniklo na úpatí Černé hory i nové parkoviště pro 250 automobilů. Posíleny budou i linky skibusů mezi horskými středisky SkiResortu.

V areálu Pec pod Sněžkou se také přes léto stavělo, stávající vlek na Zahrádky byl nahrazen 860 m dlouhou odpojitelnou čtyřsedačkovou lanovkou, která původně sloužila lyžařům v rakouském Obertauernu. Celkem ve SkiResortu Černá hora – Pec proinvestovali 250 milionů korun.

Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn (areál Svatý Petr) si budou moci lyžníci užít komfortu nové vyhřívané skořepinové šestisedačkové lanovky na Pláň, která bude mít vyšší přepravní kapacitu a pro pohodlné nastupování i rozjezdový pás.

Ve skiareálu Herlíkovice – Bubákov byla postavena 170 m dlouhá kabinková lanovka, která lyžaře pohodlně dopraví z parkoviště k lanovkám a vlekům na vrch Žalý.

Skipas přes web

Nezaháleli ani v Orlických horách. Ve skiareálu Říčky pro lyžaře rozšířili sjezdovky, občerstvení a pořídili nový bezdotykový odbavovací systém.
Příjemnou novinkou v některých skiareálech je možnost koupě online skipasu přes internet. Lyžařům tak odpadne zdlouhavé čekání ve frontách, systém navíc může lyžařům ušetřit peníze. Nutno dodat, že většina provozovatelů skiareálů promítla své investice ve zvýšených cenách skipasů.

Lyžařským nadšencům, kteří pravidelně jezdí do horských středisek, se zajisté vyplatí CzechSkipass – celosezónní permanentka, kterou lze využít v deseti skiareálech v kraji.

Bílá stopa

Běžkaři se budou moci opět projet bílou stopou po hřebenech Krkonoš, Orlických hor, či Podkrkonoší. Pokud to počasí dovolí, opět vyjedou rolby se speciálním zařízením, upravujícím běžecké tratě. Na úpravě lyžařských běžeckých tratí se každoročně spolu s provozovateli skiareálů a obcemi finančně spolupodílí také Královéhradecký kraj. Pro informace o jednotlivých skiareálech a dalších turistických atraktivitách Královéhradeckého kraje můžete navštívit turistický portál www.hkregion.cz.


Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/z-regionu/skiarealy-v-kralovehradeckem-kraji-...

Související články
Lyžařský Oscar jede do Špindlu. Je to nejlepší české středisko.
Na svahy padá na konci listopadu první umělý sníh
Zimní radovánky v okolí Dvora
Aktuální možnosti lyžování na Královédvorsku a okolí
Vaše komentáře

Přečteno 200x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
22.06.2024 21:30 - 22.06.2024
Putovní kino - Tancuj Matyldo
22.06.2024 21:30 - 22.06.2024
Putovní kino - Tancuj Matyldo