Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Autor ztracen při převodu ze starého webu

Agroturistika na úrovni, to u nás zatím neumíme

Redakce / 31.07.2008, Dvůr Králové nad Labem
Hlavně Pražáci, mezi nimi převážně učitelé, biologové, vysokoškolsky vzdělaní, někdy i vysoce postavení manažeři a pár cizinců. Podle odborníků se však o trendu agroturistiky v Česku zatím mluvit nedá, prý ještě nejsme dostatečně bohatá země.
Že dovolená v přírodě mezi zvířaty a vypěstovanou zeleninou není až takový hit, dokazuje obsazenost ekofarem. „Loni návštěvnost trochu poklesla, letos je to podobné. Obsazeni jsme tak na osmdesát procent. Lidé si u nás klidně mohou ještě objednat dovolenou na letošní léto,“ řekla Ivana Konopková z Ekofarmy Babočka v Podlesí v Jeseníkách.
Navíc většina agroturistických zařízení neubytuje najednou více než třicet, čtyřicet lidí. Ačkoli podstatou ekologické farmy je hlavně jedinečná příležitost pohladit si ovečku, nakrmit koně a poté se na něm projet, podojit krávu a nebo vypěstovat si vlastní kus biozeleniny, návštěvníci se do práce nehrnou.

Související články
15. ročník turistického pochodu Podzimním Královédvorskem slaví i 120 let turistiky ve Dvoře Králové (8. září 2018)
Vaše komentáře

Přečteno 418x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí