Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Logická olympiáda na Základní škole Strž

Redakce, / 20.11.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V pátek 4. listopadu se uskutečnilo krajské kolo 15. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Patnáctý ročník Logické olympiády byl za historii soutěže rekordní. Do úvodních základních kol se registrovalo celkem 94 657 soutěžících – ve věku od tří do 20 let – z 3751 škol v celém Česku.

Logická olympiáda je o tom, jak je umí využívat logického úsudku vedoucího ke správnému řešení. V Královéhradeckém kraji se ve třech kategoriích utkalo celkem 163 soutěžících, kteří obstáli v základním kole s účastí 3 664 dětí a mladých lidí.

Základní kolo se uskutečnilo i v naší škole, celkem 28 žáků od 1. do 9. třídy. 
Krajské kolo je pak o setkávání žáků z různých škol v kraji se stejnými zájmem o logické úlohy. I zde jsme měli své zástupce: dva naši úspěšní žáci ze školního kola – Ondřej Voňka z 4.A a Aneta Erbenová z 8. B - si vedli velice dobře. Ondřej dosáhl na skvělé 9. místo a Aneta si dojela pro velice pěkné 34. místo. 

Oběma žákům blahopřejeme, stejně jako všem žákům, kteří se zúčastnili Logické olympiády mnohdy poprvé – hlavně v 1. třídě. Je to pro ně nová zkušenost s možností ověřit si vlastní logický úsudek.

Děkujeme rodičům za spolupráci při pomoci na účasti svých dětí na této Logické olympiádě. Zároveň děkujeme všem žákům za reprezentaci školy.

Ing. Alena Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 66x