Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Do krajských nemocnic se vracejí studenti i armáda, chybí personál

Královéhradecký kraj vyzývá studenty zdravotnických škol, aby pomohli v nemocnicích

Redakce / 7.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Nemocnice hlásí obrovský nárůst hospitalizovaných a schází jim personál. Hejtman Martin Červíček proto nadále komunikuje s řediteli zdravotnických škol, aby studentům umožnili co nejjednodušší koordinaci dobrovolného nástupu do nemocnic.
 

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji je na hraně únosnosti. Pacienti jsou převáženi do nemocnic za hranicí kraje, ovšem největší problém aktuálně zaznamenávají nemocnice, kterým chybí personál.  

Osobně jsem opakovaně telefonoval s řediteli zdravotnických škol a prosil je o co největší podporu dobrovolnické pomoci v nemocnicích. Ty hlásí obrovský nárůst hospitalizovaných a schází jim personál. V tuto chvíli z pozice hejtmana nebudu vydávat příkazy k pracovní povinnosti. Věříme v ochotu a obětavost studentů, kterým za veškerou pomoc znovu děkuji. Například v náchodské nemocnici v těchto dnech vypomáhá už přes čtyři desítky studentů především z Evangelické akademie v Náchodě a já si podobného přístupu vedení škol nesmírně moc vážím,“ informoval hejtman Martin Červíček.

Koncem minulého roku v nemocnicích vypomáhalo na 240 studentů, kteří se výraznou měrou zasloužili o zvládnutí situace. V současné době v nemocnicích v Náchodě a Jičíně vypomáhají znovu také vojáci, o jejichž pomoc požádal hejtman Armádu ČR. Prozatím jich zde slouží 26.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj


 

Související články
Antigenní testy na COVID-19 pro širokou veřejnost i ve Dvoře Králové
Kraj připravuje vlastní strategii očkování, součástí jsou samostatná očkovací centra
Pacienti se převážejí do nemocnic za hranici kraje, krajská síť je přetížená

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 309x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí