Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > dopravní nehody

Čelní střet dvou aut a náraz do stromu si vyžádaly o víkendu 3 oběti

Redakce / 5.06.2023, Dvůr Králové nad Labem
V pátek a v sobotu se staly v Královéhradeckém kraji dvě tragické dopravní nehody, obě na silnici I/35: jedna na křižovatce u Všestar, duha mezi Úlibicemi a Konecchlumím.

FOTOGALERIE - Tragické nehody o víkendu 2.-4. června 2023 v Královéhradeckém kraji

Střet dobu osobních aut na Hradecku

V pátek 2. června v 15:30 došlo na silnici I/35 před křižovatkou na obce Rozběřice - Dlouhé Dvory ke střetu dvou osobních vozidel. 

K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 69letý řidič auta značky Mercedes-Benz jedoucí z Hradce Králové zatím z neznámých příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky VW Sharan, jehož řídil 61letý muž. Při nehodě kromě řidičů utrpěla zranění i spolujezdkyně z VW. Policisté u staršího řidiče vyloučili alkohol dechovou zkouškou, u mladšího byl kvůli zdravotnímu stavu nařízen odběr krve. Škoda na vozidle VW byla odhadnuta na 60 tisíc a na mercedesu 300 tisíc korun. 

Mladší z mužů po převozu do nemocnice o několik hodin později bohužel svým zraněním podlehl. Všechny okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření hradeckých kriminalistů.

Policie žádá svědky, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci k nehodě nebo mají z nehody kamerový záznam, ať zavolají na linku 158 nebo na telefonní číslo 728 792 380.


Náraz do stromu na Jičínsku 

Dva lidské životy si vyžádala o den později, v sobotu 3. června kolem 15. hodiny, nehoda osobního automobilu značky Nissan Qashqai mezi Úlibicemi a Konecchlumím, opět na silnici I. třídy č. 35 . 

Devětasedmdesátiletý řidič dle prvotního šetření z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde havaroval do stromu. Zasahovaly zde všechny složky IZSu I přes veškerou péči záchranářů řidič i jeho o tři roky mladší spolujezdkyně na místě podlehli. Komunikace byla v místě nehody 3 hodiny neprůjezdná a provoz byl policisty usměrňován po objízdných trasách.

Celou tragickou událostí se nyní zabývají jičínští policisté, kteří budou zjišťovat okolnosti a příčiny této nehody.

Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přečteno 1978x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí