Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Rekonstrukce silnice z Deštného na Šerlich (2. 5. - 30. 10. 2023)

Začíná rekonstrukce silnice z Deštného na Šerlich za 80 milionů korun

Redakce / 27.04.2023, Orlické hory a Rychnovsko
V úterý 2. května začne úplná uzavírka 4km úseku frekventované silnice II/311 z Deštného v Orlických horách na vrch Šerlich z důvodů její rekonstrukce včetně mostu. Stavení práce budou trvat do konce října


Uzavírka a objízdné trasy

Technický stav silnice je už dále neúnosný a vyžaduje velkou investici. Bohužel není jiná možnost než opravit tento úsek za plné uzavírky dopravy,“ uvedl hejtman Martin Červíček. 

Kromě omezení osobní dopravy dojde během stavby k omezení linkové autobusové dopravy, kdy se cestující musí počítat se změnami v jízdním řádu. Změny budou umístěny na zastávkách, k nalezení jsou ale zde.

Opravovaný úsek začíná za křižovatkou se silnicí II/310 Šerlich-Zákoutí a končí u parkoviště na Šerlichu. Bude pro dopravu zcela uzavřen až do konce října.

Objízdná trasa povede po silnicích I/14, II/311, II/319 a II/321, tedy přes Solnici, Rychnov nad Kněžnou, Rokytnici v Orlických horách a Orlické záhoří.


Obsah rekonstrukce

Dojde také k celkové rekonstrukci jednoho mostu, kde se obnoví nefunkční odvodnění komunikace i propustky. Součástí stavby bude také oprava objízdných tras a obnova svislého a vodorovného dopravního značení. 

Vedle rekonstrukce přístupové silnice kraj řeší také možnosti na zlepšení parkování na Šerlichu. „Intenzivně jednáme s představiteli obce Deštná v Orlických horách. Jsem přesvědčen, že existují možnosti, jak vytvořit více parkovacích míst na Šerlichu, což samozřejmě ukážou až konkrétní řešení v rámci projekčních prací. Za kraj jsem přislíbil i finanční spoluúčast tak, abychom zkultivovali turisty oblíbenou lokalitu a měli dostatek míst na parkování,“ shrnul hejtman.

Směrové a prostorové uspořádání komunikace zůstane stejné, dojde k doplnění chybějících svodidel. 

Celkem celá akce vyjde na 80,5 milionu korun vč. DPH, investici pokryjí finance ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavební práce provede společnost EUROVIA CS.


 

 
Vaše komentáře

Přečteno 1550x
 
25.09.2023 - Od 2. října do 15. listopadu dojde k výluce traťové koleje v úseku Teplice nad Metují - Janovice u Trutnova - Trutnov. Bude zde zavedena náhradní autobusová doprava.
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí