Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

Tradiční výstava Tvořivé ruce v Dolní Brusnici - již jen do středy 29. března!

Redakce / 27.03.2023, Dolní Brusnice
Již jen do středy 29. března se v kulturním domě Hanička v Dolní Brusnici na Královédvorsku koná výstava Tvořivé ruce, která přibližuje návštěvníkům, jak šikovné lidi v regionu máme.

FOTOGALERIE - Tvořivé ruce - výstava v Dolní Brusnici 2023

Stovky výrobků, které vznikly v domácím prostředí z nadšení a radosti, si mohou zájemci prohlédnout po více než 3 letech, kdy se tato tradiční výstava nekonala kvůli Covidu. 

Jak nám prozradila jedna z organizátorek - paní Eva Hažerová, možná proto se letos přihlásilo na výzvu rekordních 40 vystavovatelů, kteří se svými výrobky zaplnili prostory tamního společenského sálu. Někteří vystavovatelé nejsou nováčky, ale někteří se vybranému řemeslu přiučili až právě díky Covidu - a to včetně mladých lidí, kteří využívají pro inspiraci sociální sítě. I paní Hažerová přiznává, že šít vystavené tašky a kabelky se naučila na online kurzu během Covidu. „Obecně to vypadá, že dnešní mládež v této oblasti zažívá boom - děvčata doma opět pletou, šijí, malují či vyrábějí šperky - a to především díky internetu,“ popisuje Hažerová. 

Některé věci jsou jen na koukání, většinu si však lze zakoupit a odnést. Například velikonoční věnce z březových větviček jsou zde prý doplněny již poněkolikáté. Aby se předešlo vykoupení exponátů ještě před ukončením této týdenní výstavy, tak lze některé výrobky jen "rezervovat". U vybraných je zase vizitka nebo jiný kontakt pro případ, že by někdo měl zájem si nechat na zakázku vyrobit věc podobnou.

Ceny jsou příznivé. „Myslím, že většina lidí, co tu vystavuje, tak tyto věci dělá pro potěšení. Samotná řemeslná práce je v tomto případě nezaplatitelná a cena za věci, které jsou zde na prodej, uhradí spíše jen náklady na materiál,“ potvrzuje Hažerová. Většinu výrobků si však mohou návštěvníci zakoupit. Aktuálně se nejvíce prodávají věci s velikonoční tématikou. 

Mimo prodej tady jsou vystaveny například fotografie obce z dronu místního nadšence nebo sbírka balených porcovaných cukrů z ČR i zahraničí.

Pro někoho je návštěva této výstavy třeba jen možností, jak se sejít s ostatními, pobavit se o řemeslu, zkušenostech s výrobou vystavených věcí. 

Vděčnými návštěvníky jsou i rodiče s dětmi, které si odnášejí milé drobnosti.

Vstupné na výstavu je dobrovolné a parkovat se dá přímo před budovou. 

Otevírací doba: 

  1. - 29. března od 14:00 do 17:00 hodin 


Kateřina Sekyrková

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 420x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa
Učitel 1. stupně ZŠ (ZŠ a PrŠ DKnL)


Pomocný kuchař/ka (Domov důchodců)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)


Kalendář akcí