Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský oslnili na koncertu KPH ve Dvoře Králové

Redakce / 18.02.2023
Ve čtvrtek 16. února 2023 se v Hankově domě konal další z řady koncertů KPH. Vystoupil na něm barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský, který působí jako pedagog a profesor na JAMU v Brně. Oba umělci si získali početné publikum svou výbornou interpretací skladeb.
Koncert byl rozdělen do dvou částí. Barytonista Robin Červinek na koncertu KPH ve Dvoře KrálovéPrvní část byla věnována písním a klavírním dílům z období romantismu a druhá část áriím z klasicismu a známějším klavírním skladbám z vrcholného romantismu. Diváci měli možnost slyšet Cigánské melodie od A. Dvořáka, tři části z klavírního cyklu Sny B. Smetany, Nocturno cis moll, Baladu g moll a Fantasii-Impromptu F. Chopina, jednu z árií z opery Figarova svatba W. A. Mozarta a další.

Klavírista Jan Jiraský na koncertu KPH ve Dvoře KrálovéBarytonista, který se před třemi měsíci stal absolutním vítězem 56. ročníku prestižní Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka Karlovy Vary, projevil skvělou artikulaci a dikci ve skladbách. Svým barevným a plným hlasem naplnil celý sál líbezným zvukem. Pianista svým jemným úhozem dokázal probudit emoce v divácích. Mezi oběma umělci proběhla skvělá spolupráce na podiu.

Závěrečnou skladbou Largo al factotum od G. Rossiniho byla zároveň i divadelním číslem, kdy pěvec výborně napodobil postavu Figara z opery Lazebník sevillský. Technicky náročná árie byla provedena na vysoké úrovni.

Stovka diváků odměnila Barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský na koncertu KPH ve Dvoře Královéoba umělce vřelým potleskem. Interpreti přidali “šampaňskou” árii z opery Don Giovanni od W. A. Mozarta. Zakončila skvěle celý večer a diváci odcházeli s příjemnými zážitky.

Příští koncert KPH ve Dvoře Králové se koná ve čtvrtek 16. března 2023. Od 19:00 se na 480. koncertu představí klavíristka a královédvorská rodačka Slávka Vernerová Pěchočová s předním českým komorním souborem Dvořákovo klavírní kvarteto. Více o tomto koncertu naleznete na www.hankuv-dum.cz.

Jakub Rojko

Foto: Václav Bartoška

Související články
55 let Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem
Duo Siempre Nuevo představí klenoty kytarové hudby na koncertu Kruhu přátel hudby
Hobojistka z Versailles přiveze na koncert Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové unikátní nástroj
Michaela Hrabánková a Miroslav Sekera aneb Nevšední koncert Kruhu přátel hudby
Absolutní vítěz Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka Karlovy Vary Robin Červinek zazpívá na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Klavíristka Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto vystoupí na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Koncert Slávky Vernerové Pěchočové a Dvořákova klavírního kvarteta byl působivým hudebním zážitkem
Sólista Slovenského národního divadla Gustáv Beláček zazpívá s Královédvorským chrámovým sborem na koncertu KPH
Famózní hlas Gustáva Beláčka zazněl na koncertu KPH společně s Královédvorským chrámovým sborem
První trumpetista SOČRu Jiří Houdek zahraje na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Důstojné završení 55. sezóny Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové s Jiřím Houdkem, Danielou Valtovou Kosinovou a jubilantkou Janou Regalovou Židkovou
Operu, filharmonii i sólistu Vídeňské státní opery letos nabídne Kruh přátel hudby ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přečteno 214x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Všeobecná sestra (Domov důchodců)

Terénní pečovatel (Diakonice ČCE DKnL)

Aplikační technik (JUTA, a.s.)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
5.04.2024 - 26.05.2024
výstava: DANCE ALL NIGHT
17.04.2024 15:45 - 17.04.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku