Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Architektura > sochy, mobiliář

První náměstíčko ve Šlapanicích již zdobí nové lavičky, odpadkový koš a stojan na kola, vše z dílny rodáka ze Dvora Králové

anonymně / 27.10.2016, REGIONY - Obce a sousední regiony
Student Brněnského vysokého učení technického Šimon Kiriakovský ze Dvora Králové nad Labem vyhrál v soutěži o nový design chátrajícího mobiliáře ve Šlapanicích. Město Šlapanice tak nejen výrazně ušetří, ale využije i nadání mladých studentů. Šimona Kiriakovského tak čeká spousta práce.
Podívejte se na reportáž v regionech České televize - posuňte si čas na 7:02:Stručně:
Po domluvě s městským architektem vypsalo město Šlapanice začátkem letošního roku soutěž studentů o návrh designu městského mobiliáře. Mezi dvanácti soutěžícími byla vybrána práce jednoho královédvorského rodáka, Šimona Kiriakovského - studenta designu z katedry výtvarných umění VUT Brno. 
Jeho návrh vybrali sami občané, kteří v březnu v Městském úřadě hlasovali pro vystavené makety zhotovené podle studentských návrhů. Základní set nechala radnice nainstalovat koncem září na jednom z menších náměstíček, aby občané opět vyzkoušeli funkčnost.  
Vzhledem k tomu, že cílem šlapanické radnice je sjednotit veškerý veřejný prostor, předpokládá se výrazné prohloubení spolupráce s mladým designérem. V budoucnu by se mělo město zaměřit i na autobusové zastávky, výlepové plochy a další. Město se studentem podepsalo smlouvy a zajistilo ochranu autorských práv. 
FOTOGALERIE - První náměstíčko ve Šlapanicích již zdobí nové lavičky, odpadkový koš a stojan na kola, vše z dílny rodáka ze Dvora Králové

Související články
Ve Šlapanicích budou mít lavičky podle návrhu studenta Šimona Kiriakovského ze Dvora Králové n. L.
Vaše komentáře
ČVUT x VUT27.10.2016 20:23, Reagovat
Tak ČVUT v Praze nebo VUT v Brně?
Re: ČVUT x VUTredakce, 27.10.2016 21:45, Reagovat
opraveno - je to VUT Brno - omlouváme se
Re: Re: ČVUT x VUT28.10.2016 16:04, Reagovat
V pohodě, to se ani omlouvat nemusíte :-) Jenom mě zajímalo, kde to tedy je. I když po shlédnutí videa pak už bylo jasno :-)

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1651x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí