Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Architektura > sochy, mobiliář

Nový workout již stojí. Hrozí ale, že bude přes zimu zavřený

Redakce / 10.11.2021, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové se v těchto dnech dokončuje instalace nových prvků workoutového hřiště, které se letos stalo vítězem anonymního pilotního ročníku participativního rozpočtu (dále PaR).

Všechny návrhy PaR musely splnit několik předem daných bodů, mezi které patřil i fakt, že musí sloužit veřejném zájmu.

Již tehdy se diskutovalo o nakonec vítězném návrhu workoutu v areálu letního stadionu, který je však přes zimu a o víkendech uzavřen. A zima na tomto letním stadionu začíná již 14. listopadu. Stojíme tedy před otázkou, zda se zcela nový workout rovnou nezavře. A to až do dubna. 

Přitom právě největší předností wourkoutu je jeho celosezónní i celodenní využitelnost a dobré zkušenosti s umístěním na otevřených veřejných prostranstvích

Workout by tak ve Dvoře Králové mohl být dobrým důvodem, proč by se provozní doba letního stadionu, která je dlouhodobě kritizována ze strany sportující veřejnosti, měla upravit ve prospěch veřejného zájmu. 

Dle dostupných informací měl současný ředitel TSm navrhnout řešení úpravy provozní doby nebo přístupu do areálu mimo otevírací dobu do konce srpna

Dle odpovědi tiskové mluvčí města Miroslavy Kameníkové se přístupnost workoutového hřiště v areálu letního stadionu ještě řeší (8. listopadu 2021). 

Další zpřístupnění tohoto jediného veřejného sportoviště (kromě zimního stadionu) ve městě však není na stole jen kvůli workoutu. Již v komunálních volbách v roce 2018 zástupci hnutí ANO ve svém programu slibovali řešení zpřístupnění městských sportovišť. Otevření letního stadionu pro širší veřejnost je v seznamu dokonce konkrétně zmíněno. Po 3 letech se však stále nenašlo řešení. 

MĚSTO PRO AKTIVNÍ ŽIVOT:

  • Vystavíme nové multifunkční hřiště s umělým povrchem v areálu letního stadionu.
  • Zajistíme další sportovní plochu v areálu města (v blízkosti Tyršova koupaliště).
  • Postupně zrekonstruujeme druhý bazén a toalety na Tyršově koupališti.
  • Budeme pokračovat v budování Labské cyklostezky i dalších cyklostezek ve městě – vytvoření okruhu kolem Labe (cyklostezka, bruslařská dráha).
  • Budeme aktivně podporovat výstavbu krytého bazénu v našem městě.
  • Zajistíme nové chlazení na zimním stadionu.
  • Zajistíme co nejširší zpřístupnění městských sportovišť veřejnosti – například otevřením letního stadionu pro širší veřejnost. (Zdroj: http://dvurkralove.anobudelip.cz)

Přístupnost sportovišť ve Dvoře Králové 


Město nedisponuje volně přístupným multifunkčním hřištěm. 
Město Dvůr Králové disponuje většinou sportovišti, která jsou uzavřená v rámci jednotlivých škol. Veřejnost má na tato sportoviště přístup jen po dohodě/úplatě. 
Letní a zimní stadion - největší místní sportoviště - mají svoje provozní podmínky. Letní stadion má otevírací dobu přizpůsobenou spíše školám a sportovním oddílům. Přístup pro veřejnost je velmi omezený. O víkendech je stadion zavřený (pokud se zde nekoná sportovní akce), stejně jako přes zimu (od 14. listopadu do dubna). 
Místa určená pro neomezené sportování veřejnosti se nacházejí dále na Slunečné (dětské hřiště je zde doplněno 2 asfaltovými plochami a travnatým fotbalovým pláckem), nově ve Strži (asfaltová plocha s basketbalovým košem). 
Na Tyršově koupališti se platí vstupné a užívat jej lze omezeně jen v letní sezóně. Navíc koupaliště není oficiálně sportovištěm, v areálu je však beachvolejbal, minigolf, stoly na ping-pong, asfaltová hřiště na basket/tenis a malý workout.
Dopravní hřiště v Podharti je oplocené a pronajaté místnímu Old racing clubu. 
Skatepark u Hankova domu je také přes zimu uzavřený a oplocený kvůli omezené otevírací době (sezona, počasí).

Kateřina Sekyrková

Související články
Odborný workshop na téma Sport ve městě (6. ledna od 16:30 hod.)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 628x
 
Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí